Skip to content Skip to footer

Кровотеча при дефікації

Кров з ануса це сигнал до негайного звернення до проктолога адже перш за все поява кровотечі під час або після дефікації свідчить про наявність серйозної патології в анальному каналі або прямої кишки. Існує декілька захворювань, симптомом яких стає виділення крові з ануса. Практично всі вони несуть чи малий ризик для здоров’я людини а деякі з них у хронічному стані стають загрозою життю.

Встановити діагноз і, відповідно визначитись з методами та засобами лікування, може лише лікар після огляду. Тому вкрай важливо не намагатися поставити собі діагноз самостійно, а записатися на прийом до проктолога одразу як помітили кров з ануса.

Причини кровотечі з ануса

Кров з ануса це один із симптомів таких проктологічних захворювань, як:

  1. Геморой. Це запалення (варикозне розширення) вузлів гемороїдального сплетення, яке знаходиться між прямою кишкою і анальним отвором. Це най поширене захворювання виникає з різних причин. Лікування геморою це або знекровлення гемороїдального вузлу або його видалення хірургічним шляхом.
  2. Анальна тріщина. Це дефект (розрив) слизової оболонки анального каналу з рівними краями (гостра анальна тріщина), або з рубцево зміненими краями (хронічна анальна тріщина). На початковій стадії анальна тріщина лікується терапевтичними методами із застосуванням препаратів місцевої дії. Хронічну стадію захворювання лікують тільки хірургічним шляхом.
  3. Поліп прямої кишки. Доброякісні утворення, які формуються на стінці кишечника. Можуть бути поодинокими або груповими, коли уражається частина слизової. Поліпи мають тенденцію збільшуватися в розмірі та кількості. Лікування лише хірургічне, і чим раніше його провести тим простіше воно буде. Ця хвороба на початковій стадії не проявляє симптомів. Отже, якщо з’явилася кров з ануса і вона стала причиною саме поліпів, то це означає, що хвороба вже переходить в хронічну фазу і потребує негайного втручання лікаря.
  4. Криптит. Запалення морганіевої крипти – поглиблення в анальному каналі на кордоні з прямою кишкою. В криптах знаходяться залози, що секретують слиз, яка необхідна для нормального процесу дефекації. Причини можуть бути різними. Лікування на початковій стадії – консервативне (локальні препарати, дієта, лікарські процедури). Лікування запущеної форми захворювання – це хірургічне видалення зони запалення.

Окрім вищезазначених захворювань причиною крові з ануса можуть бути інфекція кишечника, пухлина товстої кишки або навіть онкологічне утворення. Однак більшість захворювань можна вилікувати без хірургічного втручання, якщо вчасно записатися на прийом до проктолога.