Пн.- Пт. 09:00 - 17:00

Сб.        09:00 - 15:00

+38 050 407 77 87

verba.medical@gmail.com

Пр-т. М.Лушпи 31А

м. Суми

 

Поліп прямої кишки

Верба Медикал  >  Наші послуги   >  Проктологія  >  Поліп прямої кишки

Поліп прямої кишки – це доброякісні утворення, круглої форми, які формуються на стінці кишечника. Можуть бути поодинокими або груповими, коли уражається частина слизової. Або можуть бути дифузними, при цьому вражена практично вся слизова прямої кишки (дифузний або тотальний поліпоз).

Симптоми поліпозу

Поліп прямої кишки має тенденцію збільшуватися в розмірі в просвіт. Поки утворення має невеликі розміри, симптоми захворювання не проявляються. Часто поліпи малих розмірів виявляються тільки при ендоскопічних обстеженнях прямої кишки, пов’язаних з лікуванням або діагностикою інших проктологічних захворювань.

При збільшенні в розмірах можуть спостерігатися такі симптоми:

  • Підвищений відділення слизової (наявність слизу в калі);
  • відчуття неповного випорожнення кишечника;
  • часті позиви на дефекацію;
  • запори або проноси;
  • відчуття стороннього тіла в кишечнику.

Причини виникнення та можливі ускладнення

Причини утворення поліпів прямої кишки виділяють кілька. Найбільш імовірною з них вважається запальна. В цьому випадку поліп є результатом хронічного запального процесу слизової оболонки. Так само причиною виникнення поліпів можуть стати віруси, порушення відновних процесів в епітеліальної тканини після запалення, недолік в організмі рослинної клітковини або надмірне вживання тваринних жирів. Існує також сімейний поліпоз. Схильність до поліпозу передається у спадок.

Найбільш важливим ускладненням є схильність поліпів великих розмірів до озлокачественності. Крім цього, збільшення поліпів в розмірі може привести до повної непрохідності кишечника. При відриві поліпів виникає ризик утворення анальної тріщини.

Оскільки на ранній стадії освіти поліпа прямої кишки, ніякого дискомфорту не відчувається, часто пацієнт звертається до лікаря, коли поліпи вже досягли відносно великих розмірів. Тому дуже важливо записатися на прийом до проктолога медичного центру ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» при перших же підозрах на наявність поліпа або у разі виникнення будь-якого дискомфорту в аноректальної зоні.

Лікування поліпа прямої кишки

Консервативного лікування поліпів не існує. Єдиний ефективний спосіб позбутися від поліпів – хірургічне видалення новоутворень. У клініці ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» це малоінвазивна операція з використанням радіохвильового обладнання. Тканина освіти січуть і відділяється від стінки кишки. При цьому видаляється лише новоутворення і не будуть зачіпатися навколишні здорові тканини. Зразки тканини відправляються на гістологічний аналіз, щоб виключити наявність злоякісних клітин.

Записатися на прийом до проктолога клініки ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» ви можете, заповнивши форму записи на сайті або по телефону клініки.