Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Гостра анальна тріщина – одне з найпоширеніших захворювань в проктології. Це дефект (розрив) слизової оболонки анального каналу з рівними краями, що виникає спонтанно.

Симптоми анальної тріщини: болі в області заднього проходу під час і після дефекації; виділення крові під час дефекації на калі і туалетному папері.

Анальна тріщина називається гострою, якщо захворювання триває менше 3-х місяців. При цьому відсутні рубцеві зміни в області країв і дна тріщини.

Провідним механізмом у розвитку анальної тріщини є спазм сфінктера, який призводить до порушення кровопостачання і появі виразкового дефекту, що довго не загоюється.

Лікування анальних тріщин (гострих)

 1. Дієта з виключенням харчових подразників, алкоголю, вживання грубоволокнистой клітковини, висівок і т.д.;
 2. Нормалізація роботи кишечника при запорах проносними препаратами. Оскільки рідкий стул (рідше 3 раз/тиждень) щільним, грудкуватим калом сприяє появі гострої анальної тріщини і її трансформації в хронічну, лікування закрепів є одним з найбільш важливих компонентів терапії;
 3. Теплі сидячі ванночки з ромашкою, календулою, корою дуба;
 4. Препарати місцевої дії у вигляді аплікацій або свічок;
 5. Новокаиновая блокада;
 6. дівульсіі ануса;
 7. Радіохвильове лікування.

Переваги лікування анальних тріщин радіохвильовим апаратом:

 • процедура виконується при адекватному знеболюванні і абсолютно безболісна;
 • тривалість операції від 5 до 10 хвилин;
 • зручне положення на лівому боці;
 • відсутня крововтрата;
 • післяопераційний період проходить без болю;
 • не накладаються шви;
 • добрий косметичний ефект (відсутність грубого післяопераційного рубця);
 • зниження будь-яких післяопераційних ускладнень;
 • немає втрати працездатності (відразу після процедури можна залишити клініку і повернутися до повноцінного життя).

Гостра анальна тріщина може бути виліковна консервативною терапією, але такий метод призводить до одужання приблизно 50-60%, в той же час хірургічне лікування є більш ефективним і дозволяє досягти стійкого одужання у 94-100% пацієнтів

Вибрати ефективний метод лікування можливо після огляду лікарем-проктологом. Запишіться на прийом до проктолога нашої клініки Чумак С.А., Солодовник О.В. або Огієнко А.І. при появі перших симптомів анальної тріщини або при виникненні болів і дискомфорту в анальної зоні. Після огляду лікар встановить точний діагноз, дасть докладну консультацію та рекомендації і спільно з вами підбере максимально ефективний метод лікування.

Пам’ятайте, що підтвердити або спростувати те, що ваші симптоми це саме гостра анальна тріщина – може тільки лікар!Записатися до проктолога ви можете по телефону клініки або на нашому сайті.