Пн.- Пт. 09:00 - 17:00

Сб.        09:00 - 15:00

+38 050 407 77 87

verba.medical@gmail.com

Пр-т. М.Лушпи 31А

м. Суми

 

Питання лікарям

Верба Медикал  >  Питання лікарям

Питання лікарям медичного центру ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» ви можете задати, заповнивши форму в нижній частині сторінки. Подивіться на поширені запитання пацієнтів нашої клініки, можливо ви відразу ж знайдете відповіді на ваші питання.

Поширені запитання

Як підготуватися до первинного прийому проктолога?

Варіант 1. Очисні клізми. Необхідно поставити 5-7 очисних клізм по 1,5 – 2 літри ввечері та 3 – 4 клізми вранці (остання клізма повинна бути мінімум за 3 години до початку ректоскопии). Слід почати процедуру в 18-00 напередодні перед обстеженням.

Варіант 2. Одноразова мікроклізма. За день до обстеження не пізніше 18-00 або вранці в день обстеження (мінімум за 3 години до початку процедури) потрібно поставити мікроклізму «Номакол» або «ЕНЕМА» згідно з інструкцією.

Варіант 3. Проносні препарати. За день до обстеження не пізніше 18-00 прийняти всередину проносні «Фортранс» або аналоги ( «Діагнол», «Ендофальк») згідно з інструкцією.

Важливо! Вагітним і годуючим можна не проходити підготовку кишечника вищевказаними препаратами. Досить випорожнитися вранці і прийти на огляд.

Що потрібно брати з собою на прийом до проктолога?

Клініка Верба надає одноразову проктологічну білизну. З собою нести нічого не потрібно.

Чи можна отримати консультацію лікаря по телефону?

Тільки в проктології існує більше 80 діагнозів і поставити точний діагноз без огляду неможливо. Первинний огляд необхідний для визначення точного діагнозу і вибору ефективного методу лікування.

Чим може загрожувати відмова від лікування геморою?

В першу чергу, запущений геморой дуже впливає на якість життя. Вузли можуть випадати в самий невідповідний момент – при найменшій фіз.нагрузкі навіть при кашлі. Але найнебезпечніше – це такі ускладнення геморою, як анемія, тріщини, парапроктіти і свищі прямої кишки, які значно погіршують прогноз лікування.

Також нагадаємо, що геморой має властивість прогресувати і чим раніше почати лікування, тим швидше і дешевше буде його здійснити.

Поява слідів крові на папері під час спорожнення свідчить про геморой?

Поява крові в калі може бути симптомом багатьох проктологічних захворювань. Найчастіше кровотечами проявляються такі хвороби, як геморой і анальна тріщина, але також воно може бути симптомом небезпечних захворювань, таких як, поліпи, злоякісні пухлини прямої кишки, запальні ректоколіти (виразкові коліти, хвороба Крона) і т.д. Визначити джерело кровотечі може тільки лікар під час проктологічного огляду, тому настійно рекомендуємо вам при найменшій появі крові в калі записатися на прийом до проктолога.

Як можна лікувати геморой в домашніх умовах?

Щоб дати рекомендації по лікуванню геморою в домашніх умовах, потрібно розуміти, що ми лікуємо саме геморой, а не якусь іншу патологію зі схожими симптомами, наприклад, онкологічне захворювання прямої кишки. По-друге потрібно встановити форму, стадію геморою, а також наявність ускладнень і супутніх захворювань. Повірте, різні форми геморою лікуються по-різному. Точний діагноз зможе поставити тільки лікар після комплексного огляду. У медичному центрі «Верба Медикал» первинний прийом проктолога включає в себе відеоректороманоскопію, аноскопію, палацовий огляд і консультацію. Все це дозволяє поставити точний діагноз і запропонувати варіанти лікування.

Чи можливо вилікувати геморой за 1 прийом?

Лікування геморою за один сеанс – інноваційна терапія, яку розробили австрійські лікарі, називається дезартерізація гемороїдальних вузлів. За допомогою приладу HAL-RAR Doppler II стає можливим перекрити харчування артерії, пов’язаної з гемороїдальних вузлом. В результаті можна позбутися геморою всього за 1 годину. Ректоскоп і ультразвуковий датчик дозволяють визначити точне місце розташування артерії і зв’язати її нитками, що швидко розсмоктуються, щоб перетиснути вузол.

Процедура абсолютно безпечна, не вимагає наркозу і може застосовуватися навіть при ускладненнях. Покинути клініку пацієнт може вже через пару годин після процедури. За один візит в клініку людина може повернутися до нормального життя без тривалого періоду відновлення.

Наскільки ефективний метод лікування за допомогою інфрачервоної фотокоагуляції?

Інфрачервона коагуляція являє собою тепловий вплив на гемороїдальних вузол сфокусованим інфрачервоним променем. Процедура проводиться швидко і безболісно і застосовується в основному для лікування геморою 1 стадії або зупинки ректального кровотечі. Для геморою 2, 3, 4 стадії існують більш ефективні методи малоінвазивного лікування – лігування вузлів латексними кільцями і дезартерізація (лікування геморою за 1 сеанс).

Яке має бути харчування при геморої?

Лікувальне харчування при геморої має на увазі досягнення регулярного спорожнення кишечника. Основу раціону повинні складати овочі, фрукти та каші, в яких міститься велика кількість рослинної клітковини. Вживання рідини в день має бути не менше 1,5 – 2 л, що зробить кал м’якше. Гостра, жирна, смажена їжа повинна бути виключена. Алкоголь також неприйнятний. Уникайте продуктів що підсилюють газоутворення (гриби, бобові, кава і чай і т.д.). Правильне харчування дозволить запобігти загострення захворювання, але не допоможе позбутися від нього. Для призначення лікування потрібно звернутися до фахівців.

Чи може геморой виникати повторно?

На жаль, рецидиви геморою можливі після будь-яких методів лікування, хоча і зустрічаються вони вкрай рідко. В такому випадку кращий варіант – це повторно пройти проктологічний огляд. Як правило, медикаментозне або малоінвазивне лікування допоможе повернути здоров’я.

Як лікувати геморой під час вагітності?

На жаль, медикаментозний арсенал при геморої у вагітних дуже обмежений, та й використання електро- і радіоінстурмента не бажано через можливий вплив на тонус матки. Тому в даному випадку найкраща тактика – це місцева терапія ліками, які можуть використовуватися при вагітності, тобто троксевазін, обліпихові свічки, сидячі ванночки з ромашкою або календулою.

Який метод видалення геморою ефективніше: лазерне чи хірургічне?

На щастя, сучасна медицина не стоїть на місці і на зміну скальпелю прийшли абсолютно нові методи роз’єднання і коагуляції тканин. Причому лазер – не найефективніший з них. Ми практично не використовуємо лазер під час навіть невеликих маніпуляцій, тому що він викликає опік навколишніх тканин, що підсилює больовий синдром і гальмує процес загоєння. Найменш травматичними і безболісними є використання таких малоінвазивних методів лікування, як радіохвильової метод і дезартерізація гемороїдальних вузлів.

Які свічки ефективні при внутрішньому геморої?

Свічки при внутрішньому геморої допоможуть ліквідувати тільки загострення, але не вилікувати захворювання. Більш того, наприклад, свічки та мазі, які показані при тромбозі і запаленні вузлів (Гепатромбин, Гепаринова мазь і т.д.) протипоказані при кровотечі і навпаки. Тому для коректного призначення терапії слід пройти огляд у проктолога.

Внутрішній геморой вже давно виліковний малоінвазійними методами. 1-2 стадія лікується методами латексного лігування та інфрачервоної коагуляції, а 3-4 стадія – методом дезартерізаціі.

Які бувають народні методи лікування геморою?

У своїй практиці лікарі-проктологи застосовують народні методи лікування, але тільки як допоміжні. Наприклад, ванночки з ромашкою, календулою, корою дуба, свічки з прополісом і т.д. Однак існує безліч методів народної медицини, які не тільки не допомагають, але і відверто шкодять людині. Наприклад, подібне лікування може викликати хімічні опіки і алергічні дерматити після обробки меновазином, йодом та ін. агресивними засобами. Але найнебезпечніше в подібному самолікуванні те, що часто людина, захопившись тимчасовим ефектом, переводить захворювання з гострої фази в хронічну, яку лікувати набагато складніше. А ще гірше, що люди, які страждають від раку прямої кишки, помилково вважають, що лікують геморой і втрачають дорогоцінний час.

Народні засоби можна використовувати за умови їх безпеки і ТІЛЬКИ після проктологічного обстеження.

Скільки днів може тривати загострення геморою?

Загострення геморою при адекватному медикаментозному лікуванні (свічки, мазі, таблетки) має купіруватися протягом 1 місяця. Якщо симптоми залишилися – потрібне хірургічне втручання.

Як лікувати післяпологовий геморой?

Післяродовий геморой в перші місяці грудного годування зазвичай лікується консервативно, тобто ванночки з ромашкою, гель «Троксевазин», обліпиховий свічки. Якщо протягом декількох тижнів стан не поліпшується – обов’язково зверніться до фахівця-проктолога в «Верба Медикал», де ми зможемо підібрати найкращий спосіб лікування. Якщо ви вже закінчили грудне вигодовування, а геморой залишився, то післяпологові проблеми можна видалити радіохвильовим апаратом за 10-15 хвилин, без швів і болю.

Чи можна вживати алкоголь при геморої?

Ні. Причини цього наступні:

  • алкоголь розширює судини і сприяє застою крові в малому тазі (а ми знаємо, що геморой – це судинне захворювання);
  • алкоголь сприяє утворенню тромбів, особливо в нижній частині тіла;
  • ускладнюється повернення крові з кишечника до печінки, через що зростає її тиск в гемороїдальних венах, що провокує ранкові кровотечі і болі на наступний день після рясного вживання алкогольних напоїв.
Які причини появи геморою після пологів?

Потуги під час пологів призводять до різкого збільшується тиску крові на стінки вен таза, що призводить до утворення гемороїдальних вузлів. За даними статистики більше 50% жінок мають подібні проблеми після пологів. Як правило, лікування післяпологового геморою консервативне. У рідкісних випадках, коли загострення супроводжується інтенсивним болем або кровотечею, можна видалити вузли радіохвильовим апаратом і відразу полегшити страждання молодої мами. Головне, не затягувати зі зверненням до лікаря-проктолога, щоб не запустити хворобу.

Чи може геморой спровокувати рак прямої кишки?

Геморой не є передракових захворюванням. До хвороб, що передує онкологічним процесам в прямій кишці відносяться поліпи, неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона.

Чи можна самому виявити внутрішній геморой?

Внутрішній геморой, особливо на ранніх стадіях, важко виявити навіть підготовленому фахівцю без професійної апаратури. Для цього існує спеціальний метод обстеження: аноскопія (огляд анального каналу на глибину 5-7см спеціально призначеним для цього апаратом – відеоаноскопія).

Що ж потрібно робити, щоб мінімізувати ризик розвитку геморою?
  1. Водіям потрібно робити зупинки кожні 2 години для проведення розминки, а на сидіння покласти більш жорстку підкладку.
  2. Людям із сидячою роботою кожні 30 хвилин слід прогулюватися, а після роботи здійснювати 15 хвилинну прогулянку або пробіжку.
  3. Займатися такими видами спорту як біг, спортивна ходьба, плавання.
  4. Підмиватися прохолодною водою після спорожнення.
  5. Зменшити вживання гострої їжі і алкоголю.

Всі ці заходи дозволять зменшити застій крові в судинах тазу і сповільнять розвиток геморою.

Які перші кроки потрібно робити при виникненні кровотечі під час спорожнення?

Поява крові в калі є симптомом багатьох проктологічних захворювань. Найчастіше кровотечами проявляються такі хвороби, як геморой і анальна тріщина, але також воно може бути симптомом небезпечних захворювань, таких як, поліпи, злоякісні пухлини прямої кишки, запальні ректоколіти (виразкові коліти, хвороба Крона) і т.д. Визначити джерело кровотечі може тільки лікар під час проктологічного огляду, тому перше, що слід зробити при найменшій появі крові в калі – записатися на прийом до проктолога.

Задайте свої питання лікарям клініки