Пн.- Пт. 09:00 - 17:00

Сб.        09:00 - 15:00

+38 050 407 77 87

verba.medical@gmail.com

Пр-т. М.Лушпи 31А

м. Суми

 

Лікування криптиту

Верба Медикал  >  Наші послуги   >  Проктологія  >  Лікування криптиту

Криптит це запалення морганіевої крипти – поглиблення в анальному каналі на кордоні з прямою кишкою. Крипти містять залози, що секретують слиз, яка необхідна для нормального процесу дефекації.

Причини криптиту

Причинами виникнення криптиту може бути будь-яке порушення спорожнення кишковика.

Тривалі запори або діарея, викликають набряк слизової оболонки, призводять до закупорки залози і зменшення кількості слизу. Що в свою чергу тягне до застою частинок калу в крипті, її подразнення і розвитку запального процесу.

Також причиною запалення нерідко стає пошкодження стінок крипти твердими компонентами калу (лушпиння, висівки і т.д.) і попадання в ці пошкодження інфекції.

Інші проктологічні захворювання, наприклад, геморой або анальні тріщини, також можуть стати причиною запалення крипти.

Симптоми криптиту

Криптит характеризується наступними симптомами:

  • дискомфорт в області живота, що віддає в задній прохід;
  • печіння і болі в прямій кишці (посилюються під час дефекації);
  • відчуття стороннього тіла;
  • свербіж і почервоніння шкіри навколо анального отвору;
  • домішки в калі крові, слизу або гною.

Захворювання криптит протікає хвилеподібно. Запалення може затихати, симптоми захворювання зникають, але потім повторюватися при несприятливих умовах.

Хронічний криптит

Криптит, по суті, являє собою абсцес (крипт-абсцес) і може розкриватися самостійно в просвіт прямої кишки. Якщо при цьому не усунути причини виникнення кріптіта (порушення стулу, анальні тріщини, мікротравми і т.д.), то запалення в крипті набуває хронічної форми з періодами загострень. Часті загострення призводять до утворення рубців і деформації крипти. Результатом може стати утворення неповного свища. Виникає запалення сусідніх крипт. Подальший розвиток хвороби призводить до утворення щільної рубцевої тканини, в результаті чого знижується еластичність анального каналу і здатність розтягуватися при проходженні калових мас.

Нерідкі випадки проникнення інфекції всередину стінок прямої кишки і в клітковину. В цьому випадку розвиваються такі захворювання як гнійний проктит і гострий парапроктит.

Лікування криптиту

У медичному центрі ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» досвідчені лікарі проведуть повну діагностику (пальпація, аноскопія, ректороманоскопія), і з точністю визначать ступінь і форму захворювання , наявність ускладнень. Якщо захворювання обмежене лише крипт-абсцесом, то спільно з пацієнтом обирається найбільш ефективний метод лікування.

При неускладненій формі криптиту лікування може бути консервативним. Лікар призначає відповідну дієту, лікарські препарати, мікроклізми та інші процедури.

Якщо лікування криптиту не розпочато вчасно, найбільш ефективним методом є хірургічне видалення зони запалення. У нашій клініці це малоінвазивна операція, може бути виконана відразу ж після первинного огляду проктолога та встановлення діагнозу. Для цього використовується радіохвильове обладнання. Операція безкровна і безболісна. Вплив на тканини високочастотними хвилями не утворює рубців, таким чином виключаючи виникнення ускладнень. Вплив відбувається строго на зону запалення, не зачіпаючи і не травмуючи навколишні тканини. Вже на наступний після операції день, пацієнт повертається до звичного ритму життя.

Записатися на прийом до проктолога в клініці ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» можна за номером клініки або на нашому сайті.

Пам’ятайте, ігнорування симптомів криптиту призводить до серйозних ускладнень!