Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Лікування геморою – це досить важливе питання, оскільки геморой є поширеним захворюванням. За даними статистики захворюваність в деяких країнах досягає 75%. Що ж являє собою ця хвороба і як вибрати ефективне лікування геморою?

Стадії та симптоми геморою

Геморой – це захворювання, яке характеризується варикозним (вузлуватим) розширенням вен нижніх відділів прямої кишки.

Хронічний геморой має 4 стадії:

І стадія – проявляється кровотечами, гемороїдальні вузли не випадають;
ІІ стадія – гемороїдальні вузли випадають при напруженні і вправляються самостійно;
ІІІ стадія – гемороїдальні вузли випадають і вправляються тільки ручним способом;
ІV стадія – гемороїдальні вузли випадають в стані спокою і не вправляються чи знову випадають відразу після вправляння.

Гострий геморой (3 ступеня)

 1. Тромбоз гемороїдальних вузлів, без запального процесу
 2. Тромбоз, ускладнений запаленням гемороїдальних вузлів
 3. Тромбоз, ускладнений запаленням, некрозом стінки гемороїдальних вузлів, кровотечею.

Які причини геморою?

Говорячи про поширеність геморою, проктологи іноді жартують: «Всі люди у світі діляться на 2 групи – це ті, у кого геморой є і ті, у кого він буде». У цьому є частка правди, оскільки геморой вважається хворобою прямоходіння. Тобто, у людини розподіл венозної крові завжди більше в нижній частині тіла ніж у верхній. Внаслідок законів гравітації створюється надлишковий тиск на стінки вен, що з часом призводить до їх поступового (хронічний геморой) або різкого (гострий геморой) розширенню. Тому лікування геморою – це дуже важливе питання.

Існують фактори, які значно прискорюють процес виникнення геморою:

 • спадковий фактор (вроджені особливості кровопостачання аноректальної зони);
 • сидяча робота;
 • важка фізична праця;
 • запори, проноси;
 • тривале натуження («бібліотека в туалеті»);
 • вагітність;
 • пологи;
 • особливості дієти (вживання гострої, пряної їжі та алкоголю);
 • деякі захворювання (цироз печінки, хронічний кашель і т.п.).

Лікування хронічного геморою (I, II, і III стадій)

Враховуючи делікатність проблеми з гемороєм, багато хто не поспішають звертатися до лікаря і намагаються знайти універсальний засіб від геморою або займаються самолікуванням. Деякі вважають, що операції з видалення гемороїдального вузла дуже небезпечні. Але й одне й друге в корені не вірно.

Сучасне медичне обладнання та методи лікування дозволяють виконати лікування геморою без операції, швидко і ефективно, без будь-яких ризиків. І чим раніше звернутися до лікаря – тим простіше і легше буде лікування.

В проктологічному відділенні клініки ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» м. Суми проводиться безопераційне лікування І, ІІ, і ІІІ стадій геморою відповідно до Клінічних рекомендацій американської спілки колоректальних хірургів з лікування гемороїдальних хвороб. Провідні проктологи Солодовник О.В., Чумак С.А. та Огієнко А.І. за результатами обстеження підберуть оптимальний метод лікування з гарантованим видужанням.

1. Лігування латексними кільцями.

Найбільш поширеним і ефективним методом лікування геморою є лігування латексними кільцями. Процедура являє собою перетиснення ніжки гемороїдального вузла латексним кільцем через маленький ендоскопічний апарат – аноскоп. Лігування гемороїдальної тканини призводить до відділення вузла разом з кільцем і подальшим виходом з кишки природним шляхом.
Переваги лігування:

 • методика добре переноситься пацієнтами;
 • процедура безболісна, оскільки виконується в зоні, де відсутні больові рецептори;
 • тривалість 20-30 секунд;
 • зручне положення на лівому боці;
 • не виконується розрізів;
 • немає втрати працездатності (можна відразу покинути клініку і продовжувати повноцінне життя).

Лігування латексними кільцями є найбільш ефективним методом і перевершує по ефективності склеротерапію, лазерну і інфрачервону фотокоагуляцію. Рівень рекомендації 1А.

2. Радіохвильова хірургія (апарат «Фотек»).

Вплив на тканини організму радіохвилями високої частоти призводить до випаровування клітин в місці впливу без зайвого опіку суміжних тканин. Метод найчастіше використовується для проведення операцій з видалення анальних бахромок, тромбірованних вузлів, а також поліпів, кондилом, папілом і ін. Шкірних елементів.

3. Інфрачервона коагуляція (ІФК).

Інфрачервоні хвилі приводять до коагуляції та некрозу гемороїдальної тканини. Лікування геморою даним методом найчастіше рекомендується при геморої I та II стадії.

4. Склеротерапія.

Склеротерапія – це введення спеціального препарату в тканину вузла з метою його «злипання». Механізм дії полягає в склерозуванні підслизової оболонки з подальшою фіксацією гемороїдальної тканини до стінки прямої кишки. Ін’єкцію проводять в підслизову оболонку гемороїдального вузла. Застосування методики вельми обмежена. Більш високі результати продемонстровані щодо геморою I стадії, ІІ-ІІІ стадію потрібно доповнювати лігуванням.

5. Лазерна коагуляція.

Лазерний промінь впливає на кровоносні судини, що живлять кров’ю гемороїдальні вузли. В результаті цього судини запаюються, кавернозна тканина, з якої складається вузол, випаровується. Гемороїдальний вузол зменшується вже під час процедури. Після чого відмирає повністю і виходить природним шляхом. Головною перевагою лазерного лікування є те, що метод не вимагає розрізів, а значить немає ймовірності пошкодження слизової оболонки аноректальної зони.

Лікування хронічного геморою IV стадії

На жаль, лікування геморою 4 стадії або ускладнених форм геморою 2 – 3 стадій охоплює операційний компонент. У клініці ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» оперативне лікування геморою останньої стадії проводиться найбільш щадними, малотравматичними методами. Завдяки сучасній медичній апаратурі та застосування передових світових технологій нашими проктологами, ми можемо знизити тривалість і травматичність операції, а також в 3 – 5 разів зменшити післяопераційний больовий синдром. Це дозволяє пацієнтові поїхати додому в день операції.

1. Геморроїдектомія.

Геморроїдектомія (найчастіше по Міллігану-Моргану) є методом вибору лікування пацієнтів у випадках поєднання внутрішнього і зовнішнього геморою з випаданням вузлів (III-IV стадії). Рівень рекомендацій 1А.

Геморроїдектомія залишається найефективнішим методом лікування серед пацієнтів, у яких амбулаторні втручання виявилися неефективні або їх виконання неможливо. Також при III – IV стадії гемороїдальної хвороби або при наявності поліпів анального каналу.

Використання радіохвильового апарату «Фотек» в нашій клініці знижує час виконання операції і позитивно впливає на післяопераційний больовий синдром.
Особливості геморроідектоміі проктологами в клініці ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ»:

 • безболісність;
 • мала травматичність;
 • безкровний метод;
 • зменшення післяопераційного больового синдрому в 3-5 разів;
 • використання сучасної апаратури та світових методик лікування.

2. Дезартерізація гемороїдальних вузлів c мукопексіей (HAL-RAR).

При лігуванні гемороїдальних артерій під контролем ультразвукової допплерометрії (дезартерізація гемороїдальних вузлів, HAL) використовується спеціальний аноскоп, оснащений ультразвуковим доплерівським датчиком. Він дозволяє ідентифікувати артерії, пов’язані з гемороїдальними сплетеннями, і виконати їх перев’язку спеціальними нитками. При цьому нема потреби в розрізуванні та висічення тканини, а больовий синдром виражений мінімально. В цілому, дослідження цієї методики демонструють позитивні результати. Ускладнення зустрічалися досить рідко, кровотеча зазначалася у 5% пацієнтів, повторні втручання потрібні були в 6,4% випадків. Середня тривалість операції становила від 19 до 35 хвилин.

3. Степлерна геморроідопексія (операція Лонго).

Степлерна геморроідопексія (операція Лонго) – операція, при якій віддаляються гемороїдальні вузли з використанням циркулярного зшиваючого апарату. В результаті відбувається припинення кровопостачання гемороїдальних сплетінь. Ця методика ефективна тільки в відношенні внутрішнього геморою.

Лікування гострого геморою або гострого тромбозу гемороїдальних вузлів

Гострий геморой проявляється яскравими симптомами, які виникають раптово протягом однієї доби. Проявляється наявністю вузла в області ануса, болем, іноді кровотечею. Найчастіше після провокуючих чинників, але іноді за словами пацієнтів, «на рівному місці». Основний метод малоінвазивного лікування – радіохвильовий.

1. Радіохвильове видалення (енуклеація гемороїдального вузла) апаратом «Фотек».

Радіохвильова хірургія – це вплив на тканини організму радіохвиль високої частоти з діапазоном частот 3,8-4,0 МГц, при якому ушкодження тканин є мінімальним.

Винайшов апарат Ірвінг Еллман – американський стоматолог. Пізніше фірма названа його ім’ям почала виробляти апарат Surgitron.

Переваги лікування радіохвильовим апаратом:

 • процедура абсолютно безболісна, оскільки виконується при адекватному знеболюванні:
 • тривалість операції 5 – 10 хвилин;
 • зручне положення на лівому боці;
 • відсутність крововтрати;
 • післяопераційний період без болю;
 • не накладаються шви;
 • хороший косметичний ефект (відсутність грубого післяопераційного рубця);
 • зниження післяопераційних ускладнень;
 • немає втрати працездатності (можна відразу покинути клініку і продовжувати повноцінну
  життя).