Skip to content Skip to footer

З проблемою акне (вугрове висипання) в тому чи іншому віці стикається більшість людей. Навколо цієї шкірної проблеми ходить безліч міфів, а для боротьби з нею пропонується багато методів. На жаль ці методи пропонують не тільки лікарі дерматологи, а й косметологи, або просто знайомі. Деякі з цих засобів і методів можуть бути не просто даремні, але і небезпечні для шкіри. Необхідно розуміти, що вугрове висипання акне – це не косметичний дефект, який можна виправити тональним кремом, а захворювання шкіри, яке необхідно лікувати. Тому давайте поговоримо про стереотипи.

Літо в самому розпалі. Сонце підсушує висипання і, здається, що вугрі пройшли. І це найголовніший міф про акне.

Ви помиляєтеся. Сонце не лікує вугрі. Воно провокує загострення. Так, під час засмаги вугрові висипання «підсушують», і на тлі засмаглої шкіри, здаються не такими яскравими.

Але що відбувається насправді? Сонце провокує формування «кератиновой пробки» на поверхні шкіри, яка порушує фізіологічний відтік шкірного секрету, що, в свою чергу, провокує загострення. Закупорка пор шкіри – це і є причина виникнення акне.

До речі, солярій, теж не кращий варіант!

Продовжуючи список міфів варто виділити засоби від акне, які не потрібно використовувати.

  • Гормональні мазі, такі як бетазон, тридерм і багато інших! Відносно акне, їх варто боятися! Одна з причин захворювання, як раз гормональні порушення або зміни в організмі.
  • Мило: мило дігтярне, дитяче, корейське …
    Вам здається, що елементи підсохли, і стан шкіри покращився.
    Використання мила провокує формування «порочного кола». Більше сушимо – більше виробляємо.
  • Зеленка, фукарцін настоянка календули, йод, саліциловий спирт, борний спирт, мамині духи. Та сама ситуація, що і з милом.

Ще один великий міф говорить про те, що нібито вугрове висипання пройде само собою з віком. Але насправді акне зустрічається не тільки у підлітків і причина захворювання не завжди, і не тільки, пов’язана з гормональним дисбалансом. На акне схильні люди в будь-якому віці. Це захворювання вимагає лікування фахівцями дерматологами.

Деякі пропоновані засоби від акне мають в своєму складі агресивні компоненти, здатні викликати алергічні дерматити. Також до складу косметичних засобів можуть входити антибіотики, які викликають звикання шкіри. Крім того, досвідчені дерматологи не використовують шаблонних методів лікування акне. Методи лікування вугрового висипу і препарати підбираються індивідуально.

Не займайтеся самолікуванням. Не чекайте, що саме пройде. Звертайтеся до лікаря-дерматолога. Лікувати вугровуй хворобу можна і потрібно.