Skip to content Skip to footer

Гострий тромбований геморой

Під час карантину почастішали випадки звернення пацієнтів з гострим болем в анальній ділянці, наявністю припухлості та виділення крові з неї. Мова йде про «Гострий аноректальний флеботромбоз» (або гострий тромбований геморой).

Хвороба виникає, коли внаслідок запалення вен в задньому проході на їх внутрішніх стінках починає згортатися кров, утворюючи згустки (тромби). Причин маса. Алкоголь, запори або проноси, фізичні навантаження (особливо присідання і велотренажер). Дуже часто – сидячий та малорухомий спосіб життя, чому саме сприяє самоізоляція. Симптоматика розвивається дуже швидко протягом 1-2х діб.

Всього виділяють 3 ступені тромбозу.

Показанням до хірургічного лікування служить гострий тромбоз гемороїдального вузла 2-3 ступеня, тобто при наявності гострого болю та ускладнень: некроз, защемлення вузла, кровотеча. Під час операції проводять або видалення тромботичних мас з гемороїдального вузла (тромбектомія), або висічення (енуклеація) тромбірованного геморроідального вузла.

В умовах медичного центру ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» операція може бути виконана в амбулаторних умовах радіохвильовим апаратом «Фотек».

Радіохвильове лікування (радіохірургія) – метод, при якому за допомогою радіохвиль високої частоти (3,8-4,0 МГц) для того, щоб зробити розріз, висічення і коагуляцію тканин. Радіохвильової апарат дозволяє провести проктологічну маніпуляцію будь-якої складності з мінімальною травматизацією тканин, що дозволяє зменшити в 3-5 разів біль після процедури і значно прискорити терміни загоєння рани.

Клінічний випадок.

Пацієнт К., 35 років звернувся до медичного центру ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» з симптомами кровотечі та гострого болю в анальній зоні. Хворіє 2 доби. При обстеженні виявлено тромобваний зовнішній гемороїдальний вузол на 3 години за умовним циферблатом розміром до 2,0 см з ділянкою некрозу та кровотечею. Прийнято рішення провести «Енуклеацію гемороїдального вузла».

Оперативне втручання проведено під місцевою анестезією в положенні на лівому боці радіохвильовим апаратом «Фотек». Тривалість процедури 5 хвилин, без болю, без крововтрати, без швів. Були дані рекомендації щодо догляду за раною і пацієнт через 15 хвилин залишив клініку. Післяопераційний період – без ускладнень. Одразу зменшився больовий синдром, зникла кровотеча. Повна епітелізація рани настала через 2 тижні.