Skip to content Skip to footer

Чим небезпечний укус кліща

У сезон відпочинку в парках міста, в лісі, на дачі будьте особливо уважними. В нашу клініку звертається багато пацієнтів зі скаргами на укуси кліщів. Нагадаємо, що небезпечний не сам кліщ, а різні захворювання, які переносять кліщі. Одне з таких захворювань – Лайм-Бореліоз.

На прийом до дерматолога нашої клініки поступив пацієнт 35 років зі скаргами на присутність плями на внутрішній поверхні стегна, яке у нього знаходиться в перебігу 2-х тижнів. Самостійне нанесення мазі на місце еритеми не дало ніяких поліпшень. При опитуванні з’ясувалося – пацієнт знаходився в лісі в районі Баси напередодні перед появою плями. Укус кліща одразу не помітив.

При огляді було виявлено кільцеподібна еритема, розміром 10х15 см. Поставлено діагноз – системний кліщовий Лайм-Бореліоз, еритематозна форма.

При укусі кліща і зараженні Лайм-бореліозу дуже важливо провести лікування в повному обсязі і досягти максимальної ефективності.

Еритема не свербить в більшості випадків і не болить, з’являється в перші дні після укусу (зазвичай 3-7 день). Без лікування пляма проходить за 2-3 тижні, в окремих випадках можуть бути рецидиви або множинні осередки (не тільки в місці укусу). Якщо на цьому етапі не почати антібіотікотерапію- хвороба, найімовірніше, пошириться, що призведе до поразки інших органів і систем.

Профілактика укусів кліщів

Неспецифічні профілактичні заходи передбачають уникнення укусів кліщів із застосуванням закритого одягу, головних уборів, репелентів, взаємоогляд. На одяг можна наносити спрей-репелентамі з перметріном. Специфічна профілактика Лайм-бореліозу в Україні не розроблена.

Буває, що пацієнт не помічає, що його вкусив кліщ, як в описаному випадку. Але якщо Ви помітили дивне пляма на шкірі, якщо при цьому відчуваєте стан, що нагадує ГРВІ – не тягніть, відразу звертайтеся до лікаря! Тільки вчасно призначене лікування допоможе уникнути ускладнень.