Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Що таке парапроктит?

Парапроктит – це гостре запалення навколопрямокишкової клітковини (жирової тканини, що оточує пряму кишку), обумовлене поширенням запального процесу з анальних залоз. Причиною парапроктиту найчастіше є інфекція, яка проникає з просвіту прямої кишки в навколишні тканини. Розвивається запалення і формується гнійник.
Гострий парапроктит є найпоширенішим захворюванням в практиці невідкладної хірургічної проктології.

Симптоми захворювання

Парапроктит – це захворювання, яке починається раптово. З’являються слабкість і загальне нездужання, спостерігаються такі симптоми:

  • гострий біль в анальної області,
  • висока температура тіла,
  • наявність болісного ущільнення в області ануса або сідниці.

Гострий парапроктит лікується тільки хірургічним методом. Операція повинна бути виконана в найближчі години після верифікації діагнозу. Зволікання з операцією не тільки погіршує стан хворого, але і обтяжує прогноз. Наслідки зволікання загрожують небезпекою поширення гнійного процесу по клетчаточним просторам таза. А також руйнуванням м’язових структур сфінктера і тазового дна, стінки прямої кишки. Хірургічне лікування може бути, як радикальним одномоментним, так і багатоетапним. Найбільш доцільно поділ хірургічного лікування гострого паропрактіта на кілька етапів. На першому з них виробляється невідкладне розкриття гнійника, на другому – ранні відстрочені радикальні операції, здійснювані 5-7 днів по тому, після повного стихання запальних явищ.

Вид оперативного втручання залежить від величини і локалізації гнійника, поширеності запального інфільтрату в оточуючих тканинах. Ефективність лікування становить 98%, проте за даними іноземних авторів кількість ускладнень може досягати 43%

Подальше лікування

В післяопераційному періоді як після радикального, так і після першого етапу багатоетапного лікування пацієнтам проводять:

  1. Щоденні перев’язки післяопераційної рани з використанням перекису водню, антисептиків на йодної (Бетадин, Йодопірон, Йод-повідон і ін.) Або спиртовий (Хлоргексидин, Диоксидин) основі.
  2. Місцеве застосування мазей прискорюють репарацію тканин (Метилурацил) і мають антимікробну і протизапальну ефекти (Левомеколь, Левосин, Фузімет) до загоєння рани.
  3. Комплексне фізіотерапевтичне лікування.

Специфічної профілактики гострий парапроктит не має. Але з огляду на всю серйозність захворювання і, особливо, можливі наслідки, слід звернутися до проктолога відразу ж, при найменших проявах симптомів.

Записатися на прийом до проктолога клініки ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» Ви можете на нашому сайті або по телефону клініки. (Солодовник О.В.Чумаку С.А. або Огієнко А.І.) ви можете на нашому сайті або за телефоном клініки.