Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Анальна бахромка або залишкові гемороїдальні мітки

Анальна бахромка це складки шкіри в анальної області, всередині кожної з яких лежить клубочок варикозних розширених гемороїдальних вен. Ще це можна назвати: хронічний зовнішній геморой.
Причини. Найчастіше анальна бахромка залишається після перенесеного тромбозу гемороїдальних вузлів. Ще однією важливою причиною є запори, т. Е. Тривале натуживание під час спорожнення. Хворіють частіше жінки, оскільки вагітність і пологи дуже часто провокують появу зовнішніх вузлів.

Серед симптомів превалюють свербіж, печіння, дискомфорт. Періодично – почервоніння шкіри, мокнуть. Неможливість повноцінної гігієни в цій області після спорожнення і труднощі при носінні деяких видів нижньої білизни (стрінги). Часто вузли збільшуються і наливаються кров’ю під час спорожнення. Періодично трапляються періоди загострення, коли в результаті запалення в венах утворюються тромби, вузли різко збільшуються і набрякають (гострий тромбоз гемороїдальних вузлів). Анальна бахромка невеликого розміру (до 1 см) може мати безсимптомний перебіг.

Діагностика і лікування анальної бахромки

У сучасній проктології діагностика не становить труднощів і проводиться методом візуального огляду і аноскопии. уже при первинному огляді лікар проктолог діагностує захворювання і спільно з пацієнтом підбере максимально ефективний метод лікування. Первинний огляд займає не більше 30 хв. При необхідності може бути відразу проведена операція з видалення анальної бахромки.
Лікування анальної бахромки розміром більше 1 см. Виробляється методом радіохвильового видалення надлишкової шкіри разом з клубочком геморрідальних вен усередині вузла апаратом “Сургитрон”. В умовах медичного центру ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» ця малоінвазивна операція може бути виконана в амбулаторних умовах.
Переваги лікування радіохвильовим апаратом:

  • процедура абсолютно безболісна, так як виконується при адекватному знеболюванні;
  • тривалість операції 5-10 хвилин;
  • зручне положення на лівому боці;
  • відсутність крововтрати;
  • післяопераційний період практично без болю;
  • не накладаються шви;
  • хороший косметичний ефект (відсутність грубого післяопераційного рубця);
  • зниження кількості післяопераційних ускладнень.

Анальна бахромка невеликого розміру (до 1 см) з безсимптомним перебігом не вимагає видалення. Можна застосувати терапевтичні методи лікування.

Записатися на прийом до проктолога Солодовник О.В., Чумак С.А. або Огієнко А.І. можна в будь-який час, використовуючи форму записи на нашому сайті. Або замовте зворотний дзвінок за допомогою кнопки зв’язку. Пам’ятайте – своєчасне звернення до лікаря спрощує лікування і не допускає ускладнень!