Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Тромбоз гемороїдальних вузлів – це одна з найпоширеніших хвороб нашого суспільства в області проктології. Хвороба виникає, коли внаслідок запалення вен в задньому проході на їх внутрішніх стінках починає згортатися кров, утворюючи згустки (тромби).

Причин багато: алкоголь, запори або проноси, фізичні навантаження (особливо присідання і велотренажер). Дуже часто – зневоднення (влітку ми проводили по 3-5 операцій в день з приводу гострих тромбозів, хоча взимку цей показник досягав максимум 3-5 операцій в місяць). Тромбоз гемороїдальних вузлів може також утворитися в результаті сидячого способу життя, зайвої ваги, вживання гострої їжі і т.д.

Класифікація захворювання:

1 Ступінь – тромбоз гемороїдальних вузлів без запальної реакції;

2 Ступінь – тромбоз вузлів з їх запаленням;

3 Ступінь – тромбоз гемороїдальних вузлів з їх запаленням і переходом запалення на підшкірну клітковину, з набряком періанальної шкіри, некрозом слизової оболонки вузлів.

Лікування тромбозу гемороїдальних вузлів

При тромбозі гемороїдальних вузлів 1 ступеня, показано використання комбінованих препаратів, що містять знеболюючі, тромболітичні і протизапальні компоненти, а також комбінованих флеботоніческіх препаратів (Нормовен). Для купірування запалення і знеболювання застосовують топічні препарати і нестероїдні протизапальні засоби з комбінованим дією.

Показання до хірургічного лікування

Показанням до хірургічного лікування служить гострий тромбоз гемороїдального вузла 2-3 ступеня. Під час операції виробляють або видалення тромботичних мас з гемороїдального вузла (тромбектомія), або висічення (енуклеація) тромбірованного геморроідального вузла.

В умовах медичного центру ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» операція може бути виконана в амбулаторних умовах радіохвильовим апаратом «Фотек». Прийом ведуть провідні проктологи м. Суми — Чумак С.А., Солодовник О.В., Огієнко А.І.

Переваги лікування радіохвильовим апаратом:

  • процедура абсолютно безболісна, так як виконується при адекватному знеболюванні;
  • тривалість операції 5-10 хвилин;
  • зручне положення на лівому боці;
  • відсутність крововтрати;
  • післяопераційний період без болю;
  • немає необхідності накладати шви;
  • добрий косметичний ефект (відсутність грубого післяопераційного рубця);
  • зниження післяопераційних ускладнень;
  • немає втрати працездатності (можна відразу покинути клініку і продовжувати повноцінне життя).

Хірургічне лікування в умовах стаціонару показано при великих розмірах тромбірованного гемороїдального вузла, поширенні запального процесу на дистальну частину анального каналу і тканини періанальної області.

Для запобігання ускладнень рекомендується звернутися до проктолога негайно, при перших симптомах хвороби або появі дискомфорту в області заднього проходу. Своєчасне діагностування дозволяє максимально полегшити і прискорити процес лікування геморроидального тромбозу.

Записатися до проктолога Ви можете на нашому сайті, заповнивши коротку форму запису на цій сторінці.