Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Пароніхія це гнійне запалення навколонігтьового валика і тканин біля основи і з боків нігтя. Головна причина – потрапляння інфекції під шкіру в результаті травми, тривалої дії хімічних речовин або недотримання особистої гігієни. Також причиною пароніхії можуть стати ускладнення деяких шкірних, інфекційних або ендокринологічних захворювань.

Виділяють кілька форм пароніхії:

  • Турніоль – найбільш часта форма захворювання, характеризується нагноєнням, що поступово збільшується і збільшенням больових симптомів. Форма характерна для інфекційної паронихии, викликаної грибами роду Candida або стрептококової інфекцією.
  • Ерозивна і виразкова форми – розвиваються при сифілісі, пузирчатке, хвороби Дюрінга. Характеризуються появою на шкірі навколо нігтя бульбашок і виразок з яких періодично просочується «сукровиця» або ж гній. Патологічний процес часто переходить на ніготь.
  • Хронічна паронихия – запальний процес тривало протікає при цьому може повністю бути відсутня кутикула, а нігтьова пластина часто потовщена або деформована. Хронічна форма паронихии може бути наслідком тривалого впливу хімічних речовин.

Опис і симптоми пароніхії

Пароніхія починається з набряку і почервоніння навколонігтьового валика. Спостерігаються болючі відчуття і локальне підвищення температури. Через деякий час утворюється абсцес і скупчення гною.

Подальший перебіг захворювання призводить до мимовільного випромінювання гною з-під нігтьового валика або під нігтьову пластину. У другому випадку ніготь набуває жовтувато-зелений колір. У деяких випадках навколонігтьовий валик вкривається білими лусочками або скоринками, виразками або бульбашками.

При відсутності лікування захворювання переходить в хронічну форму, при якій ніготь потовщується і деформується. Виникає ризик повної втрати нігтьової пластини. Так само відсутність лікування може призвести до таких ускладненнь, як флегмоне, абсцес, некроз тканин, інфікування сухожиль, сепсис.

Діагностика і лікування пароніхії

Діагностувати захворювання може тільки лікар-хірург. У більшості випадків для встановлення діагнозу досить простого огляду. Але для того, щоб визначити причину захворювання можливо буде потрібно провести загальний аналіз крові, аналіз крові на цукор і на реакцію Вассермана. Щоб виключити грибкову інфекцію необхідна біопсія нігтьової пластини (якщо патологічний процес торкнувся не тільки навколонігтьові тканини, але і сам ніготь).

Оскільки різні причини і форми пароніхії вимагають різних методів лікування, рекомендується звернутися до лікаря при появі перших симптомів захворювання. Якщо лікування розпочато в період перших 3 днів з початку захворювання, часто можна обійтися без хірургічного втручання, методами консервативної терапії.

У разі нагноєння потрібно розтин і дренування гнійника методами амбулаторної хірургії. В умовах клініки ООО «ВЕРБА МЕДІКАЛ» це малоінвазивна операція, з використанням сучасного ультразвукового устаткування. Операція може бути проведена відразу після підтвердження діагнозу. Вже на наступний день пацієнт може повернутися до звичного життя. Але повне одужання може затягнутися до 3 тижнів, в залежності від причин і ступеня захворювання, протягом яких потрібен нагляд у лікаря-хірурга.

Для запобігання важких ускладнень, запишіться до хірурга клініки ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» Солодовник О.В. або Чумак С.А. при перших ознаках запалення або набряку навколонігтьових тканин.