Skip to content Skip to footer

Доброякісні новоутворення матки та придатків

Доброякісні новоутворення матки та придатків не становлять ризику життю та не несуть великої небезпеки. Зазвичай такі новоутворення виявляють в матці, яєчниках, піхві. Природу патології встановлюють за допомогою біопсії. Але попри те, що доброякісні новоутворення відносно безпечні, їх слід видаляти хірургічним шляхом через ймовірність перевтілення патології в онкозахворювання.

Різновиди доброякісних новоутворень матки

Міома

Міома займає приблизно чверть від всіх патологій жіночих статевих органів. Це один або кілька вузлів, що створюються зі сплетених гладком’язових волокон. Зазвичай мають розмір кілька міліметрів. Патологія може з’явитися у будь-якому віці. Локалізується в таких місцях:

  • м’язові тканини матки;
  • зовнішня поверхонь матки;
  • простір між зв’язками, на шийці матки;
  • у підслизовій структурі матки.

Часто міома не проявляє жодних симптомів і може бути  виявлена лише під час планового огляду за допомогою УЗД. Субмукозна міома деформує порожнину матки через розташування її ближче до внутрішнього шару матки. Викликають рясну та тривалу менструацію, анемію, важкість та болі внизу живота.

Безсимптомну міому маленьких розмірів лікують терапевтичним методом. Міома великих розмірів потребує хірургичного видалення.

Фіброміома

Фіброміома це міома, що містить велику кількість фіброзної тканини. Зазвичай не перетворюється в злоякісну патологію, але може сягати дуже великих розмірів. Симптоми фіброміоми безпосередньо залежать від розмірів новоутворення. Чим більше об’єм, тим сильніше біль і відчуття важкості в нижній частині живота. Більш тривалі та рясні менструації, спостерігається порушення сечовипускання. Фіброміому рекомендується видаляти.

Кіста

Доброякісне новоутворення, що формується в результаті закупорки залози в товщі слизової оболонки. Залози виділяють слиз, який накопичується та розтягує просвіт залози. Кіста виглядає як округлі новоутворення жовтого або білого кольору. Мають розмір від декількох міліметрів до 2-3 сантиметрів.

Патологія протікає безсимптомно і може бути виявлена лише завдяки періодичному обстеженню у гінеколога. Через високий ризик утворення в кісті гнійного інфільтрату, патологію рекомендується видаляти хірургічним шляхом.

Новоутворення зовнішніх статевих органів

Такі патології некротизуються, розвивається у набряк та запальний процес у разі порушеного кровообігу тканини. Мають візуальні ознаки і розпізнаються в ході звичайного гінекологічного огляду. Їх небезпека в тому, що можуть виростати до великих розмірів. Патології викликають дискомфорт, жінка не може вести нормальне статеве життя. Можуть розвиватися зі:

  • сполучної тканини і жиру;
  • м’язове волокно;
  • потових залоз, що локалізуються під шкірою.

Лікування будь-яких пухлин жіночих зовнішніх статевих органів має на увазі хірургічне видалення.

Лікарі гінекологи медичного центру ТОВ «Верба Медікал» радять не нехтувати своїм здоров’ям і проходити обстеження у гінеколога не рідше 2 разів на рік. Саме через те, що деякі доброякісні захворювання матки та придатків протікають безсимптомно, виникає ризик їх переходи в хронічну стадію, що не просто ускладнює лікування, а ще й несе ризик перетворення у злоякісне утворення.