Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Сечокам’яна хвороба (уролітіаз) – це захворювання сечовидільної системи, що виявляється у вигляді різних ущільнень, званих каменями, в нирках (нефролітіаз), в сечоводі (уретеролітіаз) або сечовому міхурі (цістолітіаз). Відкладення впливають на внутрішні органи, викликаючи дискомфорт і різного типу біль. Крім того, сечокам’яна хвороба загрожує серйозними ускладненнями, якщо її не лікувати. Це захворювання може бути рецидивуючим і хронічним, але при своєчасному лікуванні, найчастіше, проходить без рецидивів.

Причини сечокам'яної хвороби

Захворювання вражає як чоловіків, так і жінок в будь-якому віці. У великих містах з поганою екологією випадків захворювання значно більше. З основних причин сечокам’яної хвороби можна виділити наступні:

 1. «Жорстка» вода з великою кількістю мінералів або перенасичена солями кальцію.
 2. Надмірне вживання високобілкових продуктів, надмірно кислих або надмірно гострих страв.
 3. Дефіцит вітамінів групи А і В.
 4. Підвищена кислотність в організмі.
 5. Порушення обміну речовин.
 6. Надмірне вживання алкоголю та інші шкідливі звички.

Крім того, сечокам’яної хвороби сприяє малорухливий спосіб життя. Причиною захворювання може бути щось одне, із зазначеного, або кілька зазначених причин в сукупності.

Симптоми сечокам'яної хвороби

Перші ознаки сечокам’яної хвороби визначаються відчуттями тупого болю і «коликів» в животі (в районі сечового міхура). Також спостерігається більш часте сечовипускання. Прогресування хвороби призводить до таких симптомів:

 • різкий і сильний біль в районі нирок;
 • приступи болю можуть викликати нудоту і блювоту;
 • біль під час сечовипускання;
 • іноді – відсутність сечовиділення (якщо камінь перекриває сечовидільної канал);
 • сеча з домішками крові;
 • швидка стомлюваність, слабкість;
 • озноб і підвищення температури.

Слід зазначити, що при появі вищезгаданих симптомів вкрай не рекомендується займатися самолікуванням або намагатися перетерпіти біль. Сечокам’яна хвороба небезпечна своїми ускладненнями, тому рекомендується звернутися до уролога негайно.

Несвоєчасне звернення до лікаря або повна відсутність лікування сечокам’яної хвороби може призвести до таких ускладнень, як:

 1. Проникнення і розвиток різних інфекцій в сечовивідній системі.
 2. Розвиток різних захворювань нирок, наприклад, пієлонефрит.
 3. Можливо перетворення (дегенерірованіе) тканин нирок – нефросклероз.
 4. Розвиток захворювань кишечника, наприклад, парез.
 5. Скупчення гнійних утворень.
 6. Ниркова недостатність.

У рідкісних випадках наявність в нирках відкладень призводить до відмирання нирки.

Діагностика та лікування сечокам'яної хвороби в клініці ТОВ «Верба Медікал»

При появі перших же симптомів наявності каменів в нирках або сечовому міхурі запишіться на консультативний прийом до уролога. На первинному прийомі лікар проведе огляд, вислухає і проаналізує скарги і призначить необхідні аналізи – аналіз крові, біохімія і загальний аналіз сечі, УЗД сечового міхура і нирок, за необхідносттю – КТ.

Перш ніж визначити метод лікування, лікар обов’язково перевірить наявність інших захворювань, які можуть мати схожі симптоми. Лікарі нашої клініки дуже серйозно ставляться до того, щоб не призначати пацієнтові непотрібних ліків і максимально точно ставлять діагноз, перш ніж призначити лікування.

Метод лікування завжди індивідуальний. Він багато в чому залежить від розмірів каменя, його складу, розташування. Важливу роль відіграє загальний перебіг хвороби. Завжди враховуються індивідуальні особливості організму.

Будь-яке лікування спрямоване на позбавлення від відкладень в сечовидільної системи. Це може бути або терапевтичне лікування, що дозволяє розчинити камінь, або хірургічне видалення.

У певних випадках призначаються спазмолітики або більш сильні знеболюючі.
Окрім лікування лікар призначає певну дієту – обмеження або виключення з раціону жирної і гострої їжі, прянощів, кави, шоколаду.

Записатися на прийом до уролога в Сумах ви можете за телефоном нашої клініки або заповнивши форму записи на нашому сайті.