Пн.- Пт. 09:00 - 17:00

Сб.        09:00 - 15:00

+38 050 407 77 87

verba.medical@gmail.com

Пр-т. М.Лушпи 31А

м. Суми

 

Орхоепідидиміт

Верба Медикал  >  Наші послуги   >  Урологія  >  Орхоепідидиміт

Епідидиміт – запалення придатків яєчок чоловіки. Орхит – запальний процес в яєчках. Ці два захворювання з інфекційної природою провокують і розвивають один одного. Таке об’єднання захворювань отримало назву орхоепідидиміт. Зазвичай односторонее, але при несвоєчасному зверненні до лікаря запалення вражає обидві сторони.

Причини орхоепідидиміта

Запальні процеси епідидиміту і орхіту – це результат інфекції, яка часто передається статевим шляхом (хламідіоз, трихомоніаз, гонорея та ін.), або причиною запалення стає умовно-патогенна мікрофлора в організмі. Мікроби збудники потрапляють в яєчко і придатки через кровоносні судини або сім’явивідні канали з простати або уретри. Запалення також може спровокувати травма або наслідки операції на передміхуровій залозі.
Провокуючими факторами для умовно-патогенних інфекцій є:

 • переохолодження області промежини;
 • наявність хронічної інфекції в органах сечостатевої системи, наприклад, простатит, уретрит, везикуліт;
 • перенесені оперативні втручання в області мошонки;
 • Захворювання органів малого таза (геморой, варикоз, проктит).

Симптоми захворювання

Орхоепідидиміт має дві форми: гостра і хронічна. У хронічну форму захворювання переходить при відсутності лікування або несвоєчасному зверненні до лікаря.
Симптоми гострого орхоепідідіміта:

 • різке підвищення температури тіла;
 • збільшення, ущільнення яєчка і його придатка;
 • почервоніння і біль в мошонці;
 • загальне погіршення самопочуття хворого.

Симптоми хронічного орхоепідідіміта менш виражені і мають деяку сезонність – частіше симптоми загострюються навесні і восени. Хронічний орхоепідідіміт характеризується:

 • тупими болями в яєчку, які посилюються при ходьбі, фізичних навантаженнях або статевому контакті;
 • збільшенням і ущільненням яєчника і придатка;
 • періодичним підвищенням температури і погіршенням загального стану.

Лікування орхоепідидиміта в медичному центрі ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ»

Методи лікування орхоепідидиміта залежать в першу чергу від збудника інфекції. Для цього кваліфікований лікар уролог проведе повне обстеження і призначить необхідні аналізи, за результатами яких визначить індивідуальний курс терапії. Враховуються також індивідуальна переносимість препаратів пацієнтом. При цьому один з основних видів обстеження – УЗД проводитися лікарями нашого центру.

Необхідний комплексний підхід. В першу чергу антибактеріальна терапія, яка зніме гостре запалення (препарати визначаються за типом збудника). Терапія може включати в себе болезаспокійливі препарати або навіть новокаїнову блокаду сім’яного канатика при сильних болях.

Крім антибіотиків ефективною є фізіотерапія. Використовується лазерна та ультразвукова терапія з впливом безпосередньо на мошонку.

У складних, запущених випадках, при великому скупченні гною в яєчку або придатку, проводитися малоінвазивна хірургічна операція, що полягає в дренуванні основного вогнища захворювання через один невеликий розріз на мошонці.

Слід пам’ятати, що несвоєчасне звернення до лікаря призводить до ускладнень самого захворювання і його лікування. Запишіться на прийом до уролога при перших же больових симптомах. Записатися до лікаря ви можете за телефоном нашої клініки або заповнивши форму записи на нашому сайті.

Ми працюємо для вас

Записатися на прийом