Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Кісти нирок – це доброякісне пухлиноподібне утворення на ниркової тканини, заповнене прозорою рідиною. Може мати набутий чи вроджений характер. Одиничний або множинний. Придбані кісти нирок можуть формуватися в результаті травмування або запальних процесів в нирках. Вроджені – результат деяких відхилень під час внутрішньоутробного розвитку дитини.

Симптоми кісти нирок і можливі ускладнення

На початкових етапах захворювання симптоми кісти нирок не проявляються. Захворювання може бути виявлено випадково, під час медичного обстеження по інших захворювань або госпіталізації.

По мірі зростання кісти (збільшення її розмірів або кількості), новоутворення здавлює тканини нирки або нервові стовбури, що проявляється такими симптомами, як:

 • біль в області попереку або в підребер’ї, зазвичай посилюється при фізичних навантаженнях;
 • порушення сечовипускання (надто часте або занадто рідкісне), хворобливі відчуття при сечовипусканні, домішки крові в сечі;
 • підвищення артеріального тиску;
 • підвищення температури тіла (систематичне або регулярне);
 • збільшення об’єму нирки, яке пацієнт може пропальпувати самостійно.

Крім цього кісти нирок часто супроводжуються ознобом і лихоманкою. Захворювання може проходити безсимптомно протягом десятків років, тому якщо вищеописані симптоми не проявляються, як правило, хірургічного втручання уникають.

Прояв симптомів означає прогресування захворювання, а це несе ризик більш серйозних ускладнень, таких як розрив порожнини кісти, із зараженням навколишніх тканин. Або нагноєнням кісти з імовірною трансформацією її в злоякісне утворення. Крім цього прогресування кісти нирок може стати причиною таких захворювань, як пієлонефрит або сечокам’яну хворобу.

Діагностика та лікування кісти нирок в медичному центрі ТОВ «Верба Медікал»

Діагностикою та лікуванням кісти нирок займаються у відділенні урологія в сумському медичному центрі ТОВ «Верба Медікал». Досвідчений лікар уролог збере анамнез і проведе обстеження. Основним видом обстеження є УЗД нирок, яке можна пройти в нашій клініці. При необхідності лікар призначить додаткові аналізи: клінічні аналізи сечі й крові; комп’ютерну томографію і т.д.

Якщо кіста не перевищує в діаметрі 5 см, при цьому не порушує відтік сечі або кровообіг і не викликає сильних больових симптомів, то лікування носить медикаментозний характер.

Показання до хірургічного видалення кісти нирок

При виявленні прогресування захворювання необхідно хірургічне втручання. Повністю позбавитися від кісти нирок можна тільки хірургічним шляхом.
Показання до хірургічного втручання:

 • розміри кістозного утворення більше 6 см;
 • кіста, порушує відтік сечі;
 • інфікування кісти;
 • больові симптоми, викликані кістою;
 • гематурія (домішка крові в сечі);
 • артеріальна гіпертензія;
 • наявність крові в пунктаті або крововилив в кісту;
 • розрив кісти;
 • підозра на пухлину нирки.

Лікарі нашої клініки використовують для хірургічного видалення кісти малоінвазивний метод пункції та дренування під ультразвуковим наведенням з введенням склерозуючих речовин. З усіх методів лікування, цей є найбільш ефективним. Рецидив кістоутворення при цьому не перевищує 8% ймовірності через 1 рік.
Лікування не вимагає госпіталізації та дозволяє пацієнтові перебувати вдома в післяопераційний період.

Слід пам’ятати, що несвоєчасне звернення до лікаря значно ускладнює лікування і може викликати серйозні ускладнення захворювання. Рекомендується записатися на прийом до уролога негайно, при прояві симптомів хвороби. Записатися до уролога нашої клініки ви можете, заповнивши форму запису на нашому сайті або за телефоном клініки.