Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Гідронефроз – це захворювання нирок, яке розвивається через порушення відтоку сечі з нирки. Призводить до розширення чашечно-лоханочного комплексу і, можливо, до атрофії ниркової паренхіми. Також гидронефроз може стати причиною утворення артеріальної гіпертензії. Захворювання супроводжується сильними болями в попереку або болючим сечовипусканням. Захворювання вражає як чоловіки, так і жінки у віці від 20 до 60 років.

Класифікація гідронефрозу і ускладнення захворювання

Гідронефроз підрозділяється на первинний (має генетичний характер виникнення) і набутий. За ступенем тяжкості має три стадії: легкий; помірний і важкий. За локалізацією – односторонній і двосторонній.

Через такої кількості видів і типів гідронефрозу захворювання проявляється різними симптомами, які пацієнтові складно визначити самостійно. Тому дуже важливо вчасно звернутися до уролога.

Гостра форма захворювання дуже швидко переходить в хронічну при несвоєчасному або відсутньому лікуванні. Ускладнення хронічного гідронефрозу можуть бути дуже серйозними:

 • сечокам’яна хвороба;
 • пієлонефрит;
 • ниркова недостатність;
 • відмирання нирок.

Симптоми гідронефрозу

Прояв гідронефрозу багато в чому залежить від локалізації, типу гідронефрозу, перебігу захворювання, тривалості запалення. При гострому гідронефрозі спостерігаються щоденні напади болю в області попереку, часті ниркові кольки.

До загальних симптомів гідронефрозу також відносяться:

 • часте сечовипускання;
 • домішки крові в сечі;
 • нудота після приймання їжі;
 • здуття живота;
 • головний біль;
 • часті позиви до блювоти;
 • роздратування і загальна втома.

Діагностика і лікування гідронефрозу

Симптоми гідронефрозу не завжди яскраво виражені і часто діагностуються на тлі інших захворювань, які є причиною гідронефрозу. На консультативному прийомі уролога в клініці ТОВ «Верба медикал» лікар збере анамнезис і призначить всі необхідні аналізи, які можуть включати УЗД нирок, екскреторна урографія, нефросцінтіграфія, КТ або МРТ нирок і сечовивідних шляхів.

Лікування гідронефрозу може бути консервативне або хірургічне. У будь-якому випадку лікування спрямоване на усунення причин захворювання. Терапія застосовується на ранніх стадіях захворювання, поки не порушено функціонування нирок. Терапія включає в себе застосування антибіотиків і спазмолітиків.

У запущених випадках захворювання лікування гідронефрозу – хірургічне. В умовах нашої клініки це молоінвазівная операція, спрямована на висічення звуженої ділянки та виконання анастомозу (співустя) між мочеточником і миски, що забезпечує хорошу прохідність і відтік сечі.

Вибір методу лікування завжди індивідуальне. Записатися на прийом до уролога ви можете за телефоном нашої клініки або на нашому сайті.