Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Фімоз – це патологічне звуження крайньої плоті, що перешкоджає вільному виходу головки статевого члена. Основною причиною фімозу є недостатня кількість еластичних клітин крайньої плоті. Захворювання може бути вродженим і набутим.

Фізіологічний фімоз

Фізіологічний вид фімозу, що переважає в ранньому віці, безпосередньо пов’язаний з фізіологічними особливостями будови статевого члена. Від народження крайня плоть зрощена з головкою репродуктивного органу своєрідними спайками – синехія. Це виключає вільне виведення головки та є природним захисним механізмом, що запобігає потраплянню інфекцій під крайню плоть.

Зазвичай до 5-6 років, з ростом статевого члена, головка розсовує крайню плоть і відбувається плавний природний поділ головки та крайньої плоті. Залежно від фізіологічних особливостей організму цей процес може затягнутися до періоду статевого дозрівання (якщо крайня плоть недостатньо еластична). Еластичності крайньої плоті додають активізуючі статеві гормони.

Фізіологічний фімоз може бути діагностований дитячим урологом вже з трьох років, але зазвичай, якщо не спостерігається ускладнень, він не потребує лікування. Тільки нагляд лікаря. У разі якщо головка статевого члена не відокремилась від крайньої плоті до 6-8 років – огляд та консультація дитячого уролога є обов’язковою.

Види і симптоми фімозу

Фімоз у дорослих має чотири ступені:

 1. фімоз першого ступеня – скрутне оголення головки в ерегованому стані;
 2. фімоз другого ступеня – головка пеніса оголюється тільки в спокійному стані, під час ерекції вивільнення головки супроводжується болями або взагалі неможливе;
 3. фімоз третього ступеня – голівка не оголюється ні в стані спокою, ні в ерегованому стані, немає проблем із сечовипусканням;
 4. фімоз четвертого ступеня – голівка не оголюється, сечовипускання часто супроводжується болями, спостерігаються набряки крайньої плоті, можливе запалення.

Також серед симптомів фімозу можуть спостерігатися:

 • больові відчуття під час статевого акту;
 • виділення гною;
 • роздування препуціального мішка під час сечовипускання;
 • загальне підвищення температури тіла (при наявності запальних процесів).

Причини фімозу

Фімоз, як вроджений, так і набутий викликаний недостатньою еластичністю крайньої плоті. Причин цьому може бути декілька:

 1. Генетична схильність. Організм, в результаті деяких своїх особливостей, не виробляє достатню кількість еластичних компонентів. Дана патологія може передаватися у спадок.
 2. Інфекційно запальні захворювання, наприклад, баланіт, баланопостит, парафимоз і ін. Деякі захворювання призводять до потовщення крайньої плоті.
 3. Травми та мікротравми статевого члена. Травмування призводить до утворення рубців, які знижують еластичність тканин. Мікротравми можуть бути викликані також в результаті спроб самостійно позбавитися від фізіологічного фімозу.
 4. Гормональна перебудова організму в юнацькому віці, в деяких випадках призводить до занадто швидкого зростання статевого органу.

Лікування фімозу в медичному центрі ТОВ «Верба Медікал»

Лікування фімозу необхідно починати на самих ранніх стадіях. Навіть якщо лікар діагностував фізіологічний тип фімозу, який не потребує лікування, рекомендується постійне спостереження лікаря. Своєчасне лікування фімозу не викликає труднощів. У той час як несвоєчасне звернення до лікаря або самолікування може викликати серйозні ускладнення:

 • Парафімоз – це здавлювання статевого члена вище головки шкірною складкою, при спробі оголення головки. При цьому відбувається порушення кровообігу, різкий набряк, посиніння. В окремих випадках може стати причиною некрозу тканин.
 • Баланопостит – запальне захворювання головки та крайньої плоті статевого члена. Виникає в результаті інфікування через неможливість проведення достатньої гігієни статевого члена. Запальний процес викликають залишки сперми та сечі в препуціальному мішку.
 • Запалення сечовивідних шляхів. Відбувається в результаті порушення сечовипускання.
 • Склеювання крайньої плоті та головки. Відбувається при четвертій стадії фімозу і викликано тривалою нерухомістю крайньої плоті. Може викликати різкий біль і кровотечу. Лікування в цьому випадку тільки хірургічне.

Пройти огляд і отримати консультацію уролога рекомендується, коли дитині виповнюється 3-4 роки. Досвідчені дитячі урологи нашого медичного центру зможуть розпізнати ймовірність фімозу і дати рекомендації щодо попередження та профілактики цього захворювання.

Лікування фімозу на початковій стадії носить медикаментозний характер. Терапія проводитися із застосуванням кортикостероїдних мазей, які надають еластичності крайньої плоті і попутно впливають на можливі набряки і мікро розриви. Паралельно з втиранням мазі проводять розтягнення / ретракцію.

У більш запущених випадках фімозу, коли захворювання переходить в хронічну фазу або потрібно негайне втручання – проводять хірургічне розсічення крайньої плоті або обрізання. У нашій клініці ця процедура безболісна, проводиться з використанням сучасного ультразвукового або лазерного обладнання. Хірургічне лікування фімозу не вимагає госпіталізації та може бути проведено в день звернення.

Записатися до уролога для отримання консультації або для лікування фімозу ви можете за телефоном нашої клініки або заповнивши форму записи на нашому сайті.