Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Цистит – це запальне захворювання стінок сечового міхура якому піддаються як діти так і дорослі, чоловіки і жінки. Характеризується хворобливими сечовипусканнями з частотою до 4-5 разів на годину. При несвоєчасному зверненні до лікаря гостра форма циститу переходить в хронічну. Захворювання не проходить самостійно. Для позбавлення від циститу необхідне лікування в уролога.

Причини виникнення циститу

Цистит підрозділяється на первинний (самостійне захворювання, яке не має патології, що стала причиною) і вторинний цистит, що виникає в результаті вже наявної патології в сечовому міхурі. З причини виникнення цистит носить інфекційну і неінфекційну природу.

Патогенні бактерії, що стають причиною запалення при попаданні в сечовий міхур через сечівник – найбільш часта причина циститу. Це обумовлює те, що дане захворювання зустрічається у жінок частіше, ніж у чоловіків. Анатомічно жіноча уретра коротше і ширше ніж чоловіча, і розташована близько до можливих джерел інфікування. У чоловіків сечовипускальний канал довше і розділений на кілька відділів. Перед сечовим міхуром уретра проходить через передміхурову залозу, яка виступає природним бар’єром, перешкоджаючи проникненню інфекційних бактерій в сечовий міхур.

Причинами виникнення циститу у чоловіків можуть стати також запалення передміхурової залози, звуження уретри або хвороби, урогенітального тракту.

Симптоми циститу

Залежно від віку пацієнта, поширеності запалення і типу збудника, симптоми циститу можуть дещо відрізнятися. Із загальних, найбільш характерних ознак циститу можна виділити наступні:

  • підвищення температури тіла;
  • біль в нижній частині живота і інших областях тазу;
  • нетримання сечі;
  • зміна кольору сечі (бурий або червонуватий);
  • відчуття неповного випорожнення сечового міхура;
  • печіння в області уретри;
  • часте сечовипускання;
  • помилкові позиви до дефекації.

При хронічному циститі симптоми менш виражені і посилюються в період загострення захворювання.

Лікування циститу в медичному центрі ТОВ «Верба Медікал»

Діагностувати цистит може тільки лікар. Після первинного огляду досвідчений уролог нашої клініки призначить необхідні аналізи. Серед них важливим є УЗД сечового міхура, яке можна виконати в нашій клініці.

За результатами обстеження лікар підбере найбільш ефективний метод лікування, який залежить від багатьох факторів, в тому числі і індивідуальних особливостей організму. Наші лікарі не призначають зайвих аналізів і непотрібних ліків. Використовують виключно індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Лікування може включати в себе фізіотерапію і \ або медикаментозну терапію, в тому числі і лікування антибіотиками.

Записатися на прийом до уролога в Сумах ви можете по телефону клініки ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» або заповнивши форму запису на нашому сайті.