Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Аденома простати – це збільшення в розмірах передміхурової залози, викликане віковими гормональними змінами в організмі. Інша назва цього захворювання – доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ). Захворювання вражає більше третини чоловіків у віці після 40 років. Гіперплазія не відноситься до онко захворювань, в патології немає ракових клітин. Однак захворювання викликає сильний дискомфорт і знижує якість життя. В першу чергу аденома простати приводить до проблем сечовипускання, оскільки уретра проходить через передміхурову залозу. Збільшена в розмірах залоза пережимає сечовипускальний канал.

Причини і симптоми аденоми простати

Зростання передміхурової залози пов’язаний з гормональними змінами. Залоза зростає від народження до 20-25 років. Після чого припиняє своє зростання і знову починає збільшуватися в розмірі після 40 років. Прояв симптомів аденоми простати відбувається в залежності від індивідуальних особливостей організму. Перші симптоми з’являться раніше при ранньому розвитку аденоми простати або при вузькому сечівнику.
Характерні симптоми аденоми простати:

  • хворобливе відчуття розпирання внизу живота;
  • важко утримувати сечу;
  • слабкий струмінь сечі;
  • прискорені сечовипускання;
  • мала кількість сечі при сечовипусканні;
  • сечовипускання починається через тривалий час;
  • відчуття печіння під час сечовипускання;
  • каламутна сеча або домішки крові в сечі;
  • відчуття неповного випорожнення сечового міхура;
  • часті позиви до сечовипускання, особливо вночі.

Діагностика та лікування аденоми простати в клініці ТОВ «Верба Медікал»

Лікар уролог може діагностувати доброякісну гіперплазію передміхурової залози вже після первинного прийому, на якому проведе детальне опитування пацієнта і пальцеве дослідження простати. Для уточнення діагнозу може знадобитися додаткові аналізи та дослідження, наприклад, загальне дослідження сечі, біохімія крові на сечовину і креатинін, тест на рівень PSА. Також буде потрібно ультразвукове дослідження простати і сечового міхура. Пройти УЗД можна відразу ж в нашій клініці.

На ранніх стадіях захворювання, лікування носить терапевтичний характер. Однак медикаментозне лікування характеризується великою тривалістю. Використовувані препарати мають накопичувальний ефект і спрямовані на перешкоду росту передміхурової залози і зниження тонусу гладкої мускулатури. Головна мета медикаментозного лікування – не допустити прогресування хвороби.

Хірургічне лікування аденоми простати застосовується в разі неефективності терапевтичного лікування або при великих ускладненнях. У нашій клініці використовуються мало інвазивні методи хірургічного лікування. В процесі операції видаляється запалена частина передміхурової залози. Реабілітаційний період після операції становить 3-5 днів.