Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Лігування латексними кільцями – це найбільш безболісний малоінвазивний метод лікування геморою без операції. Принцип такого методу спрямований на те, щоб замість хірургічного розрізу та розсікання гемороїдальних вузлів, за допомогою лігулів перетинається тік крові у вузол, і він відпадає сам по собі. Процедура проводиться амбулаторно протягом близько 10 хвилин. Основна перевага такого методу лікування геморою в тому, що він не потребує госпіталізації, не викликає кровотечі, не викликає ускладнень. Ефективність лігування латексними кільцями становить 85-90%.

Принцип лігування латексними кільцями

Лікування геморою в сумському медичному центрі ТОВ «Верба Медікал» методом лігування латексними кільцями полягає в наступному:

  1. Досвідчений лікар проктолог проводить огляд пацієнта із застосуванням відеоаноскопії і якщо підтверджується діагноз геморой – пропонує пацієнту метод лікування лігування латексними кільцями. Цей метод можливий для лікування 2-ї та 3-ї стадії геморою. Застосування цього методу для лікування 4-ї стадії можливий, якщо у пацієнта є серйозні протипоказання лікування геморою іншими методами.
  2. Якоїсь тривалої підготовки до процедури не потрібно, достатньо загальної підготовки до прийому у лікаря проктолога. Процедура проводиться амбулаторно із застосуванням локального знеболювального. Саме лігування гемороїдального вузла безболісне. Пацієнт може відчувати дискомфорт під час процедури але не біль.
  3. За допомогою лігатора на ніжку гемороїдального вузлу накладається кільце зі щільного латексу (матеріал не токсичний та абсолютно безпечний для організму). На другій та третій стадії гемороїдальний вузол має тонку ніжку (близко 1 мм) та велике тіло (5 мм і більше). Лігатор легко розтягує латексне кільце і розміщує його на ніжку, не шкодячи при цьому основне тіло вузла. Завдяки цьому не відбувається зайвої кровотечі, немає болісних наслідків. Неушкодженість та цілісність гемороїдального вузлу дозволяє пацієнту одразу після процедури повернутися до свого звичного життя і не проводити тривалий час в лікарні.
  4. Латексне кільце пережимає ніжку вузлу та перекриває тік крови в тіло вузла. Це призводить до пересихання та відпадання утворення. Разом з латексним кільцем воно виходить природнім шляхом. Тривалість цього процесу складає від 7 до 10 днів. Для пацієнта проходить майже непомітно. Після цього пацієнт позбавляється гемороїдального вузлу на завжди. На тому місці, де позбулися гемороїдального вузлу за допомогою лігування латексними кільцями, геморой вже не з’явиться.

За одну процедуру можна обробити 1-2 вузла. Якщо вузлів більше 2 лікар призначить повторну процедуру після завершення процесу лікування перших двох вузлів. Після процедури пацієнт може одразу покинути клініку та повернутися додому. Рекомендується додатковий огляд проктолога через 10 днів після процедури.

Лікарі проктологи ТОВ «Верба Медікал» радять своєчасно записатися на прийом до проктолога при з’явленні перших симптомів геморою. Це може бути відчуття дискомфорту, свербіж, важкість або поколювання в області анального отвору. Оскільки лікування геморою методом лігування латексними кільцями рекомендується не пізніше 3-ї стадії захворювання, важливо почати лікування вчасно і не доводити захворювання до тієї стадії, коли лікування можливе лише хірургічне.