Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Купероз – це судинне захворювання шкіри, викликане потоншенням стінок судин, їх розширенням або втрати еластичності. Викликає істотне почервоніння шкіри на різних ділянках. Найчастіше проявляється на обличчі (на щоках, підборідді та крилах носа).

Небезпека куперозу

Прояв куперозу може носити одиничний або поширений характер. Поодинокі розширені капіляри свідчать про те, що захворювання не торкнулося глибоко розташованих судин. В цьому випадку купероз не несе серйозної загрози для здоров’я і являє собою більше косметичний дефект.

При поширеному характері захворювання існує ризик ускладнень у вигляді порушення кровообігу шкіри, що в свою чергу, є причиною передчасного старіння, в’ялості шкіри, появі зморшок і т.д.

Крім того, купероз може бути наслідком інших захворювань, наприклад, розацеа, захворювань печінки або інших внутрішніх органів.
Тому лікування купероза варто довірити лікарям дерматокосметологам. Позбавлення від косметичного дефекту без розуміння причин і характеру захворювання може призвести до серйозних ускладнень.

Причини куперозу

Існує безліч факторів, як внутрішніх, так і зовнішніх, що сприяють розвитку куперозу.

  • Клімат та перепади температур. Навіть невелике обмороження й подальше зігрівання в приміщенні згубно впливають на здоров’я шкіри та зокрема на кровоносну систему.
  • Спадковість. Часто спостерігається прояв куперозу у людей, чиї батьки (один або обидва) страждали його вираженим проявом.
  • Ультрафіолет (сонячне опромінення). Надмірний вплив прямих сонячних променів, так само як і зловживання солярієм, є причиною поразки судинних стінок.
  • Неправильний косметичний догляд. Агресивні косметологічні процедури часто зневоднюють шкіру, завдаючи безпосередньої шкоди всій кровоносній системі.

Окрім цього, розвиток куперозу може бути наслідком зловживання алкоголю і нікотину, які згубно впливають на всю серцево-судинну систему, а також частих випадків підвищення тиску (гіпертонії) в результаті стресів або інших чинників.

Лазерне лікування куперозу

З усіх методів лікування куперозу, в які входять електрокоагуляція та фотосклерозування, на сьогодні найбільш ефективним і безпечним вважається лазерне лікування куперозу.

Лазерний промінь впливає безпосередньо на капіляр, не ушкоджуючи шкіру. В результаті впливу стінки капіляра спаюються, припиняється надходження крові в кровоносну судину. Капіляри знебарвлюються.

За допомогою лазера можна однаково ефективно лікувати купероз на будь-якій ділянці тіла, не тільки на обличчі. Луч може впливати як на глибоко розташовані кровоносні судини (оптимальним вважається неодимовий лазер), так і на поверхневі капіляри (використовується олександритовий лазер з меншою довжиною хвилі).

Переваги лазерної косметології в медичному центрі ТОВ «Верба Медікал»

У нашому медичному центрі працюю досвідчені лікарі дерматологи косметологи, які використовують виключно медичний підхід в косметології. Перш ніж порекомендувати процедуру лазерного лікування куперозу, лікар проведе огляд і виявить можливі причини захворювання. Якщо купероз викликаний будь-якими захворюваннями внутрішніх органів – лікар порекомендує необхідне лікування або направить до відповідного фахівця. Лікування куперозу буде ефективним якщо позбутися самої причини, а не тільки приховати косметичний дефект.

Залежно від ступеня поширення, від інтенсивності захворювання, від індивідуальних особливостей шкіри визначається тип лазеру та необхідна кількість процедур.

Сама процедура лазерного лікування куперозу безболісна. У нашій клініці використовується сучасне лазерне обладнання EvoLINE, що дозволяє безконтактно впливати на шкіру. Установка EvoLINE характеризується високою точністю і повним контролем процесу. Виключаються повторний вплив або пропущені ділянки.

Процедура призводить до почервоніння обробленої ділянки, яке проходить протягом 2-3 годин. Результат лікування можна спостерігати відразу.

Лікар також дасть детальну консультацію по догляду за шкірою, способам профілактики куперозу. Порекомендує певну дієту та специфічні засоби догляду.