Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Врослий ніготь або оніхокріптоз – вростання нігтьової пластини в бічну частину нігтьового валика з однієї або з двох сторін. Найчастіше оніхокріптозу схильні великі пальці ніг. На інших пальцях оніхокріптоз виявляється вкрай рідко.

Клінічна картина врослого нігтя

Виділяють 3 стадії врослого нігтя:

1-а стадія. Захворювання починається із запалення і почервоніння нігтьового валика, з’являються болісні відчуття та «відчуття тиску» в нігтьовому валику.

2-а стадія. При прогресуванні оніхокріптозу з’являються гнійні виділення, м’які тканини сприймають нігтьову пластину як чужорідне тіло.

3-тя стадія. Спостерігається наростання надлишкової тканини нігтьового валика (гіпергрануляція). Палець збільшується в розмірі. Запалення набуває хронічний характер.

Причини врослого нігтя

Найпоширеніша причина врослого нігтя – неправильно зроблений педікюр. Зрізані кути нігтьової пластини, занадто коротко пострижений ніготь або глибоке підрізання краю пластини часто призводять до вростання нігтя в м’які тканини. Однак існують і інші причини врослого нігтя:

  • грибкове захворювання нігтя, через яке нігтьова пластина потовщується і деформується;
  • генетична схильність, проявляється в надлишку м’яких тканин в нігтьової подушці;
  • носіння вузького або невідповідного за розміром взуття призводить до деформації стопи і нігтів;
  • травми пальців стоп;
  • плоскостопість і вальгусні стопи, в наслідок деформації стопи другий палець тисне на великий, викликаючи викривлення нігтьової пластини;
  • хвороби що порушують харчування нігтів, наприклад цукровий діабет, ендокринні патології, ожиріння, серцеві та судинні захворювання;
  • механічні пошкодження тканин, травми або обмороження;
  • знижений імунітет, підвищене потовиділення, набряклість призводять до набухання м’яких тканин (мацерації).

Часто спостерігається врослий ніготь під час вагітності та в післяпологовий період.

Лікування врослого нігтя

.На першій стадії захворювання можливе консервативне лікування. Застосовуються сольові або марганцеві дезінфікуючі ванночки, антибактеріальні мазі, протизапальні препарати та ін. Повний курс лікування повинен призначити лікар після проведення діагностики. Самолікування врослого нігтя нерідко приносить позитивні результати тільки на початку. Потім хвороба рецидивує і часто пацієнти звертаються до лікаря з уже хронічним запаленням.

Лікування врослого нігтя на більш пізніх стадіях тільки хірургічне. Операція проводиться методами амбулаторної хірургії , без госпіталізації, з використанням місцевої анестезії. У медичному центрі ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» досвідчені лікарі хірурги Солодовник О.В. або Чумак С.А. проведуть радіохвильове видалення врослого нігтя відразу ж після затвердження діагнозу. Використовуючи радіохвильове обладнання видаляється вросла частини нігтя і обробляється паросткова зона. Даний метод дозволяє практично повністю виключити будь-які ускладнення і рецидиви. Після операції не потрібно накладення швів і не залишається шрамів.

Слід пам’ятати, що своєчасне звернення до лікаря – запорука успішного і швидкого лікування. Не займайтеся самолікуванням і запишіться на прийом до хірурга клініки ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» при перших симптомах оніхокріптозу (врослого нігтя).