Пн.- Пт. 09:00 - 17:00

Сб.        09:00 - 15:00

+38 050 407 77 87

verba.medical@gmail.com

Пр-т. М.Лушпи 31А

м. Суми

 

Видалення піогенної гранульоми

Верба Медикал  >  Наші послуги   >  Хірургія  >  Видалення піогенної гранульоми

Піогенна гранульома або ботріомікома – це доброякісна пухлина на шкірному покриві, яке виникає в результаті травматизації шкіри. Візуально ботріомікома це кулястий наріст на шкірі темно-червоного або яскраво-червоного кольору і м’якої консистенції. Дане новоутворення постійно кровоточить. Сприяючий чинник піогенної гранульоми – наявність в організмі стафілококової інфекції.

Утворенню піогенної гранульоми схильні чоловіки і жінки будь-якого віку. Патологія може з’являтися в результаті травматизації шкіри в ділянці обличчя, облямівки губ, кистей, стоп, а також на слизових оболонках.

Небезпека піогенної гранульоми полягає в тому, що вона кровоточить та некротизируется при найменшій травматизації. Постійно існує ризик зараження хвороботворними бактеріями. Ботріомікома має тенденцію розростатися і збільшуватися в розмірах.

Самостійно зникнути дане захворювання не може. Єдиним ефективним способом лікування на сьогоднішній день є хірургічне видалення.

Лазерне видалення піогенної гранульоми

Метод видалення піогенної гранульоми за допомогою лазера, на сьогодні визнаний найбільш ефективним і безпечним. Лазер дозволяє повністю видалити все утворення, не залишаючи навіть малої частини, при цьому не ушкоджуючи здорові тканини. Лазерний метод є єдиним, можливим при видаленні ботріомікома на слизових оболонках.
Лазерне видалення ботріомікома полягає в повному руйнуванні утворення, шляхом випарювання пошкоджених тканин. Одночасно відбувається коагуляція судин. Лазерний промінь в процесі вбиває всі патогенні бактерії, що є головною причиною утворення пиогенной гранульоми. Завдяки точним налаштуванням і повного контролю в процесі проведення процедури, лазерний промінь впливає тільки на уражені ділянки, не зачіпаючи навколишні здорові тканини.

Переваги лазерного методу видалення ботріомікома:

 • безболісність процедури;
 • абсолютна ефективність;
 • можливість видалення новоутворення на слизових оболонках;
 • виключено травмування здорових тканин;
 • відсутність кровотечі завдяки моментальної коагуляції судин;
 • запобігання розсіювання інфекції на здорові ділянки шкіри;
 • відсутність рецидивів;
 • нема потреби в госпіталізації, процедура амбулаторна;
 • не вимагає тривалої реабілітації.

Радіохвильовий метод видалення піогенної гранульоми

Є ефективним методом лікування даного захворювання і застосовується у разі наявності протипоказань до проведення лазерного видалення новоутворення. Деструкція уражених ділянок відбувається за рахунок випаровування води з клітин під впливом радіохвиль. Відбувається зсихання утворення, його відторгнення та коагуляція судин. Метод безболісний, проводитися амбулаторно і не вимагає реабілітаційного періоду. Після радіохвильового видалення ботріомікома не залишається опіків, рубців і шрамів.

Показання до видалення ботріомікома

 • Ботріомікома великих розмірів.
 • Розташування піогенної гранульоми на слизових оболонках, стопах.
 • Заважає ковтати, ходити.
 • Постійні кровотечі.
 • Збільшення в розмірах.

Крім цього піогенна гранульома є серйозним косметичним дефектом, що порушує якість життя.

Сучасна медицина дозволяє позбутися від цього дефекту швидко і безпечно. Запишіться на консультацію до хірурга в медичний центр ТОВ «Верба Медікал» за телефоном нашої клініки або заповнивши форму записи на нашому сайті.