Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Що собою являє липома

Ліпома – це доброякісне новоутворення, що утворюється в жировому прошарку, може утворюватися в будь-якому місці організму де є жирова тканина, наприклад, у внутрішніх органах (легені, печінка). Але в 95% випадків ліпома утворюється в підшкірній жировій клітковині.

Візуально ліпома це рухливе м’яке пухлиноподібне утворення. Больових відчуттів не викликає. Ліпома дуже повільно збільшується і в більшості випадків являє собою тільки косметичний дефект. У народі ліпому називають жировик або жирова пухлина.

Однак в рідких випадках липома може переростати в злоякісну ліпосаркому.

Визначають декілька видів ліпом:

 • Ліпофіброма – безболісна пухлина, що складається з м’якої жирової тканини, зростає дуже повільно;
 • Фіброліпому – через наявність в пухлині великої кількості фіброзних волокон вона тверда на дотик;
 • Міоліпома – складається як з жирових, так і з м’язових клітин;
 • Ангіоліпома – відрізняється наявністю в ній клітин судин.

Діагностика ліпоми

Для того, щоб діагностувати ліпому зазвичай достатньо огляду лікарем хірургом і опитування пацієнта. Основні ознаки ліпоми:

 • давнє виникнення пухлини;
 • повільне зростання;
 • відсутність дискомфорту або болісних відчуттів.

В окремих випадках може знадобитися УЗД м’яких тканин або біопсія (пункція) ліпоми з наступним цитологічним або гістологічним дослідженням.

Видалення ліпоми

Ефективне лікування ліпоми – це її видалення хірургічним шляхом. У традиційної та нетрадиційної (народної) медицини немає засобів здатних настільки впливати на жирову тканину, щоб розсмоктати ліпому. Тому видалення жировика варто довірити хірургу. При своєчасному зверненні до лікаря видалення ліпоми проводиться методами амбулаторної хірургії , без госпіталізації та тривалого післяопераційного періоду.

Рекомендується звернутися до лікаря навіть якщо жировик не заподіює ні больового, ні косметичного дискомфорту. Оскільки є хоч і невелика, але ймовірність злоякісності пухлини.

Також показаннями звернення до лікаря можуть бути:

 • Болісні відчуття (пов’язані з тиском пухлини на нервові стовбури);
 • Помітно відчутне зростання новоутворення;
 • Виражений косметичний дефект;
 • Труднощі руху через пухлину.

В медичному центрі ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» видалення ліпоми здійснюється за допомогою радіохвильового обладнання. Завдяки цьому мінімізується крововтрата під час операції, а післяопераційний період проходить швидко і безболісно. Сама операція триває не більше 15-30 хвилин. При видаленні ліпоми великих розмірів, лікар накладе косметичний шов.

Вміст віддаленої ліпоми відправляється на гістологічне обстеження для того щоб виключити утворення злоякісної пухлини.

Важливо пам’ятати – чим менше розмір пухлини, тим менше хірургічне втручання потрібно для її видалення. І яку б природу не мало новоутворення на тілі, краще його обстежити у фахівця.

Записатися до хірурга клініки ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» Солодовник О.В. або Чумак С.А. ви можете по телефону або заповнивши форму записи на нашому сайті. Або замовте зворотний дзвінок.