Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Панарицій - форми захворювання

Панарицій – це гнійне запалення в області пальців кисті або стопи. Збудником захворювання найчастіше є золотистий стафілокок, який проникає в тканини пальця при мікротравми (через уколи, подряпини, порізи, з скалками та інше).

Форма панариція залежить від глибини і виду ураження тканин пальців:

 • паронихiя (запалення і хвороблива припухлість колонігтьового валику з гіперемією оточуючих тканин);
 • поднігтьовий панарицій (запальний інфільтрат накопичується під нігтьовою платівкою, відшаровуючись останню від нігтьового ложа на всьому протязі або на окремій ділянці);
 • шкірний панарицій (запалення локалізується під епідермісом і відшаровує його у вигляді міхура, має тенденцію до подальшого поширення);
 • підшкірний панарицій (уражається підшкірно-жирова клітковина пальця, при цьому гній найчастіше поширюється вглиб до окістя фаланги);
 • сухожильний панарицій (розвивається при попаданні інфекції на сухожильні піхви і сухожилля згиначів пальця, зволікання в лікуванні призводить до порушення згинальної функції пальця);
 • суглобової панарицій (виникає при попаданні патогенної мікрофлори в суглобову щілину, що може привести до руйнування суглоба);
 • кістковий панарицій (при переході патологічного процесу на кістку виникає її запалення, секвестрация і руйнування);
 • пандактіліт (це гнійно-некротичні запалення всіх тканин пальця, що виникає при пізньому зверненні до лікаря або неефективності проведеного лікування).

Які клінічні прояви панарицію?

 1. Хворобливість в місці виникнення запального фокусу. Болі носять поступово наростаючий, смикає, пульсуючий характер.
 2. Прогресування захворювання призводить до порушення сну, позбавляє спокою, пацієнт не знаходить собі місця, не може знайти положення для пальця. Як правило, після першої безсонної ночі хворий звертається до лікаря.
 3. Характер підвищення температури тіла залежить від поширеності патологічного процесу і залучення глубоколежащих тканин.
 4. При дослідженні пальця звертає на себе увагу напруженість тканин, наявність набряку, почервоніння, поява локального розм’якшення, флуктуації, а також порушення функції пальця.

При підозрі на наявність панариція для зменшення кількості ускладнень і поліпшення результатів одужання необхідно якомога швидше звернутися до хірурга.

По-перше, на початковій стадії панариция, в фазу серозного запалення, можливо застосувати консервативних протизапальну терапію, яка при правильному проведенні дозволяє лікувати запалення більш ніж у половини хворих без оперативного лікування.

По-друге, своєчасно проведена операція запорука успіху в лікуванні, надійний засіб профілактики поширення патологічного процесу і розвитку глибоких форм панарицію.

По-третє, правильно проведена операція дозволяє прискорити процес одужання і відновлення повної працездатності.

По-четверте, при необхідності хірургічного втручання операцію можна провести в день звернення, засобами амбулаторної хірургії без госпіталізації.

Переваги лікування панарицію в клініці ТОВ «Верба Медікал»

Лікарі нашої клініки виконають операцію максимально безболісно під місцевою анестезією з використанням радіохвильової хірургії розкриють вогнище, проведуть санацію і дренують порожнину. Після операції хворому накладається пов’язка і пацієнт може йти додому.

В після операційному періоді рекомендується проводити перев’язки самостійно вдома з періодичним контролем у оперує хірурга, а також приймати антибактеріальну та протизапальну терапію. Загоєння рани відбувається на протязі 1-2 тижнів.