Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Фурункул – це гостре гноїння запалення волосяного фолікула з залученням навколишніх тканин (сальної залози, жирової клітковини). Причиною утворення фурункула найчастіше буває золотистий, а рідше білий стафілокок. Факторами є дрібні механічні травми, тертя одягу, особливо на шиї, попереку, сідницях, а також виснаження організму, діабет, ожиріння, постійне переохолодження чи перегрівання та інші.

Розрізняють одиночний фурункул, рецидивний одиночний фурункул (з’являється на одному місці через короткий проміжок часу) і фурункульоз (виникають безліч фурункулів одночасно або один за одним).

Клінічна картина

Спочатку навколо волосяного фолікула з’являється запальний інфільтрат з нечіткими кордонами яскраво-червоного кольору з помірною болючістю. Потім інфільтрат ущільнюється, стає більш болючим, а навколишні тканини набрякають. На 3-4 день фурункул збільшується до 1-3 см в діаметрі, в центрі якого утворюється гнійно-некротичний стрижень з пустулой на поверхні, шкіра над ним червоніє, при пальпації локально підвищується температура. Також в цей час приєднуються загальні симптоми інтоксикації (загальна слабкість, головний біль, підвищення температури тіла до 37-38 ° С і т.д.). При сприятливому перебігу покришка пустули може розкритися і з фурункула виділяється гнійне з домішкою крові вміст з некротичним стрижнем. Потім відбувається загоєння, процес зазвичай триває 8-10 днів.

Але треба пам’ятати, що фурункули при несприятливому перебігу можуть призвести до абсцедированию або утворення гангрени, лімфангоіти або лімфаденіту, сепсису, метастазування інфекції в печінку, нирки та інші органи. Особливо небезпечні фурункули на обличчі розвитком менінгіту.

Важливо! Не можна не тільки видавлювати, а й проводити масаж запального інфільтрату будь-якої локалізації, особливо на обличчі. Не потрібно займатися самолікуванням, лікування фурункула слід довірити фахівцеві.

Як лікувати фурункул?

При одиничних неускладнених фурункулах лікування проводитися консервативне. Призначається догляд за місцем поразки, мазеві пов’язки, антибактеріальна і протизапальна терапія. В окремих випадках виконують обколювання розчинами антибіотиків і анестетиків (знеболюючих).

При абсцедировании фурункула необхідно звернутися до методів амбулаторної хірургії. Оперативне втручання полягає в розтині гнійника під місцевою анестезією, його санація та подальше дренування.

Лікування фурункульозу в клініці ТОВ «Верба Медікал»

У медичному центрі ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» наші фахівці (Солодовник О.В. и Чумак С.А.) підберуть індивідуальний план лікування, виконають операцію максимально щадяще, безболісно з використанням сучасних анестетиків (ультракаїн, лонгокаін і інші) і радіохвильової хірургії. Необхідності в госпіталізації немає, окрім крайніх випадків.

Вчасно розпочате лікування запорука успіху! Запишіться на прийом, і Ви зможете отримати повну консультацію і лікування в той же день.