Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Карбункул – це гнійно-некротичні запалення декількох волосяних фолікулів і підшкірно-жирової клітковини навколо них. Розмір карбункула може досягти 10 і більше см. При цьому утворюється єдиний запальний інфільтрат, який супроводжується некрозом і відторгненням шкіри на значній ділянці. Найбільш часто уражається потилична області, спина. До сприяючих чинників належать цукровий діабет, тяжкі хронічні захворювання, які супроводжуються ослаблення імунітету, і інші.

При прогресуванні захворювання, розвиток гнійно-некротичного розплавлення утворюється вогнище з безліччю отворів, через які виділяється гній. Сам вогнище схожий на бджолині стільники. Самостійне лікування карбункула, після очищення і гранулювання, призводить до утворення на шкірі грубого зірчастого рубця.

Клінічна картина

Найбільш часто у пацієнтів спостерігається виражена інтоксикація організму, підвищується температура тіла до 38-40 ° С, з’являється загальна слабкість, головний біль, відсутність апетиту і сну. У місці запалення виникає печіння, свербіж, наростає локальна болючість.

Через 3-5 доби на верхівці карбункула шкіра набуває багряно-синюшний колір, майже чорний, при доторканні з’являється різка хворобливість, локальне підвищення температури в порівнянні з навколишніми тканинами. У карбункулі відбувається гнійно-некротичні розплавлення утворюється вогнище з безліччю отворів, через які виділяється гній. Само вогнище схоже на бджолині стільники.

Несвоєчасне лікування карбункула може стати причиною ускладнень, таких як:

  • абсцедирование навколишніх тканин і розвиток гангрени
  • флебіт і тромбофлебіт (при поширенні інфекції на вени)
  • лімфаденіт і лімфангіт (при розташуванні карбункула близько до лімфатичних вузлів)
  • менінгіт (при розвитку карбункула на обличчі)
  • сепсис

Лікування карбункула

Єдино можливий спосіб лікування карбункула – це хірургічне втручання методами амбулаторної хірургії. Суть операції полягає в розтині гнійного вогнища, проведенні некректомія (видалення нежиттєздатних тканин навколо), з наступною обробкою антисептиками і накладенням асептичної пов’язки. Іноді якщо вогнище дуже великий операцію доводиться повторювати. В післяопераційному періоді виконуватися перев’язки кожен день до повного очищення рани, потім проводять закриття рани одним із способів (накладення вторинних швів, шкірна пластика або самостійне вторинне загоєння). Обов’язково лікування доповнюється дезінтоксикаційної, антибактеріальної і протизапальною терапією.

Лікування в клініці ТОВ «Верба Медікал»

Лікування карбункула в медичному центрі ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» дозволить вам позбавитися від цієї хвороби швидко і безболісно. Наші лікарі хірурги проведуть вам оперативне втручання на високому професійному рівні, під місцевою анестезією без необхідності госпіталізації в стаціонар. Застосування радіохвильової хірургії дозволять виконати висічення гнійного вогнища максимально щадяще, безкровно. Даний метод лікування практично не залишає слідів операції.

Записатися на прийом до хірурга Чумак С.А. або Солодовник О.В. можна заповнивши коротку форму запису на цій сторінці нашого сайту.