Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Атерома – це кіста шкірної сальної залози, яка виникає внаслідок закупорки її вивідної протоки. Секрет залози, не маючи виходу, накопичується, зрушує тканину самої залози, ущільнюється і набуває вигляду жовтуватою, шаруватої кашкоподібної маси з неприємним запахом. Вони мають множинний характер, переважно локалізуються на обличчі, волосистій частині голови, спині.

При огляді пухлина невіддільна від шкіри, так як виходить від неї, зміщується разом з нею. При пальпації визначається як щільну кульку. Освіта іноді може нагноюватися, при цьому шкіра стає гиперемированной (почервоніння шкірних покривів), збільшується інфільтрація (набряклість) навколишніх тканин, з’являється хворобливість і флуктуація (коливання) шкіри над ним. В подальшому така атерома може самостійно розкритися, гній і вміст кісти виділитися через що утворився свищ. Потім свищ закривається, а запальні зміни йдуть на спад. Однак з часом атерома знову рецидивує.

Лікування атероми

Лікування атероми виключно хірургічне. Найкраще проводити втручання в «холодний період», коли немає нагноєння.

Показанням до операції є:

  • виражений косметичний дефект, особливо на обличчі;
  • повторні нагноєння;
  • абсцедирование навколишніх тканин.

Лікування атероми в медичному центрі ТОВ «Верба Медікал»

При підозрі на наявність атероми рекомендуємо негайно звернеться за консультацією хірурга в медичний центр ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ». Наші фахівці Чумак С.А. і Солодовник А.В. проведуть огляд, поставлять діагноз і при необхідності, виконають операцію в день звернення. Атерома видаляється засобами амбулаторної хірургії, без госпіталізації, максимально безболісно під місцевою анестезією. У нашій клініці використовується сучасне медичне обладнання для радіохвильової хірургії. Відразу після хірургічного втручання пацієнт може йти додому. Лікування атероми в нашій клініці не вимагає тривалої госпіталізації. При необхідності лікар може призначити повторний прийом для виконання перев’язки або спостереження за ходом одужання. Але в більшості випадків цього не потрібно.

Вчасно виконана операція, коректне виконання рекомендацій хірурга в післяопераційний період (перев’язки, медикаментозне лікування, обмеження фізичних навантажень і інше) дозволяють прискорити загоєння рани і домогтися максимального косметологічного ефекту.

Пам’ятайте, що самолікування або несвоєчасне звернення до лікаря може викликати сильні ускладнення і ускладнить подальше лікування. Запишіться на прийом до хірурга прямо на цій сторінці, для цього достатньо заповнити і відправити коротку форму запису.