Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Гігрома – це підшкірне утворення у вигляді шишки, розташоване в районі суглобів. Найчастіше утворюється на тильній стороні кисті, та в області суглобів ніг (колінних і гомілковостопних). Але може з’являтися також на долоні або в області пальців. Гігрома є доброякісним утворенням і при малих розмірах видалення гігроми обумовлено тільки косметичним дискомфортом. При збільшенні утворення можуть виникати болі, викликані тиском гігроми на нервові стовбури або на артерії. Гігрома не перероджуються в ракову пухлину, не гноїться, але самостійно не проходить.

Що собою являє і як виникає гігрома

Поява гігроми викликано підвищеним тиском в суглобі і слабкістю суглобової капсули, яка утримує синовіальну (суглобову) рідину. Стінки капсули розтягуються і утворюється мішкоподібна порожнина, заповнена синовіальною рідиною. Ця порожнина пов’язана з основною капсулою, тому при зниженні тиску в суглобі або при застосуванні стягуючої пов’язки пухлина може зменшуватися в розмірі. Але без оперативного втручання гігрома рецидивує.

У рідкісних випадках утворення може ставати самостійним, якщо зв’язуючий канал закривається рубцевої тканиною. В такому випадку видалити гігрому можна шляхом відкачування синовіальної рідини. Але визначити ефективність даного методу лікування може тільки лікар.

Слабкість суглобової капсули може бути наслідком різноманітних причин:

  • генетична схильність;
  • наслідки травми;
  • наслідки попереднього запалення.

Підвищеного тиску особливо схильні суглоби ніг, що несуть основне навантаження тіла – колінні і гомілковостопні суглоби. Утворення гігроми на кистьових суглобах і променезап’ясткових суглобах частіше за все пов’язане з професійною і спортивною діяльністю. Але нерідко причиною можуть стати робота на клавіатурі, носіння важких сумок і інші тривалі навантаження.

Лікування гігроми

Терапевтичні методи лікування гігроми призводять до рецидиву в 90% випадків. Після хірургічного видалення гігроми спостерігалося її повторне утворення менш ніж в 15%. Тому видалення гігроми лежить в області амбулаторної хірургії .

У медичному центрі ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» операція проводиться малоінвазивним методом з використанням ультразвукового обладнання. Основу гігроми висікається і віддаляються маленькі кісти. Порожнину дренируют і накладають пов’язку, що давить. Віддалена гігрома направляється на гістологічне дослідження.

Операція може бути проведена відразу ж після підтвердження діагнозу. Працездатність відновлюється за 5-7 днів. Після операції необхідно спостереження у лікаря.