Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Гідраденіт – це гнійне запалення потових залоз і навколишнього клітковини, що локалізується переважно в пахвовій ямці. Основним збудником є золотистий стафілокок, рідше кишкова паличка і стрептокок.

Серед факторів, що привертають виникнення гідраденіту є:

  • ушкодження шкіри (подряпини після гоління, порізи, розчухи);
  • підвищена пітливість і користування антиперспірантами;
  • недотримання особистої гігієни;
  • важкі інфекційні захворювання;
  • гормональні порушення (цукровий діабет, ожиріння).

Клінічна картина

Найчастіше гідраденіт буває одностороннім, хоч іноді уражаються апокріновие залози з двох сторін. Спочатку з’являється свербіж, почервоніння шкіри, потім щільна на дотик, хвороблива припухлість. Потім інфільтрат збільшується до 1-2 см, наростає біль, шкіра над ним ставати гарячої і багряно-червоною. Поступово центр припухлості розм’якшується, і розкривається. Якщо це не відбувається необхідно звернутися до лікаря для проведення хірургічного втручання. Нерідко запалення супроводжується загальною слабкістю і нездужанням, порушенням апетиту, підвищенням температури тіла до 38-39 ° С.

Лікування гідраденіту

На початкових етапах проводять консервативну терапію, яка полягає в призначенні дієти, антибактеріальних і протизапальних препаратів, місцевої терапії із застосуванням спеціальних мазей і антисептиків. Можливе застосування фізіотерапевтичного лікування (УВЧ, лазеротерапії, ультразвуку та іншого).

Показання до хірургічного лікування гидраденита

  1. Неефективність медикаментозного лікування, поява гною;
  2. Руйнування потових залоз і формування абсцесу.

Суть операції полягає в розтині під місцевою анестезією гнійника, його ревізії і дренування. У разі якщо гідраденіт дуже часто рецидивує необхідно додатково видалити потових залоз з норицями і фіброзними змінами від попередніх воcпаленій. Операція триває 15-20 хв. Відразу після операції пацієнт може повернутися додому, госпіталізації не потрібно.

У післяопераційному періоді необхідно робити перев’язки щодня, до повного одужання приблизно 7-10 днів.

Переваги лікування гидраденита в медичному центрі ТОВ «Верба Медікал»

У медичному центрі ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» наші фахівці Чумак С.А. і Солодовник О.В. проведуть операцію максимально безболісно, через міні-проколи з використанням радіохвильової безкровної хірургії засоюами амбулаторної хірургії.

Сучасне обладнання та висока кваліфікація лікарів дозволять Вам вилікувати гідраденіт швидко і безболісно. Запишіться на прийом до хірурга прямо на цій сторінці нашого сайту та отримаєте консультацію і необхідне лікування якомога швидше. Ефективність лікування у багато залежить від своєчасного звернення до лікаря.