Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Поліпи шийки матки – це доброякісні новоутворення на слизовій оболонці. Можуть бути поодинокими або розростатися в множинні утворення. Поодинокі поліпи шийки матки на початковій стадії не викликають дискомфорту або будь-яких симптомів захворювання і виявляються при проведенні відеокольпоскопії або загального гінекологічного огляду з застосуванням дзеркал.

Причини виникнення поліпів шийки матки

На сьогоднішній день не встановлені точні причини розвитку патології. Визначають лише провокуючі фактори, серед яких:

 • запальні процеси в статевих органах;
 • гормональний дисбаланс;
 • порушення менструального циклу;
 • травматизація цервікального каналу шийки матки (отримані в результаті аборту або діагностичного вискоблювання);
 • ендокринні захворювання (ожиріння, цукровий діабет);
 • інфекції, що передаються статевим шляхом (трихомоніаз, гонорея, хламідіоз та інші).

Наскільки необхідно видалення поліпів шийки матки?

Поліпи є доброякісними утвореннями, але лікарі гінекологічного відділення рекомендують видаляти поліпи шийки матки відразу ж після виявлення для того, щоб відправити утворення на гістологічне дослідження з метою виключення онкологічних процесів.

Основна небезпека поліпів полягає в тому, що дані утворення здатні трансформуватися в злоякісні, представляючи тим самим серйозний ризик розвитку ракової пухлини.

Крім цього існують і інші ускладнення, до яких призводять поліпи.

 • сильні кровотечі;
 • кров’янисті виділення з піхви при статевому акті;
 • різкі болі внизу живота, які посилюються під час інтимної близькості;
 • менструальна дисфункція;
 • безпліддя.

Методи видалення поліпів шийки матки

Існує кілька методів видалення поліпів шийки матки, кожен з яких має як позитивні, так і негативні характеристики.

 1. Вишкрібання – видалення поліпа виконується кюреткой під наркозом. Відновлювальний період після даної процедури займає близько 2 тижнів.
 2. Резектоскопіческая поліпектомія (гістерорезектоскопія). Видалення поліпа відбувається шляхом накидання на ніжку петлі електрода, по якому подається електрострум. Процедура проводитися з використанням внутрішньовенної (загальною) анестезії.
 3. Диатермокоагуляция. Під час даної процедури поліп припікається електрострумом високої частоти. При цьому заражена тканину руйнується і відторгається протягом 7-10 днів. Проводитися амбулаторно, тривалість процедури 20-30 хв. Тривалість загоєння – близько 3 тижнів. Після такої процедури можуть залишатися рубці.
 4. Кріодеструкція. Метод локального заморожування і руйнування уражених тканин за допомогою рідкого азоту, закису азоту або двоокису вуглецю. Тривалість процедури 15-20 хв в амбулаторних умовах (без госпіталізації). Недоліки методу – ймовірність пошкодження здорових тканин і тривалий реабілітаційний період.
 5. Лазерне видалення поліпів шийки матки. Проводитися амбулаторно. Процедура безкровна, оскільки лазерний промінь відразу припікає пошкоджену тканину. Після лазерного видалення поліпів не залишається рубців, ця процедура показана пацієнткам будь-якого віку. Ймовірність ушкодження здорових тканин – мінімальна.
 6. Радіохвильовий метод. Процедура проводитися апаратом «Сургитрон». Під дією радіохвиль відбувається деструкція поліпа. Даний метод вважається найбільш щадним, не створює рубців на тканини і рекомендований для пацієнток будь-якої вікової групи. З переваг можна виділити точність впливу на уражену ділянку, не зачіпаючи здорових тканин; швидка і безболісна процедура; мінімальний відновлювальний період.

Лікування поліпів шийки матки в медичному центрі ТОВ «Верба Медікал»

Гінекологи нашої клініки віддають перевагу радіохвильовому методу видалення поліпів шийки матки. Перш, ніж призначити процедуру видалення поліпів, досвідчений гінеколог проведе обстеження, визначити до якого типу відносяться поліпи і стадію захворювання. Перевірить ймовірність поширення поліпів в цервікальному каналі та в порожнині матки. Переконатися у відсутності протипоказань.

Якщо буде виявлено одиночний поліп невеликого розміру, який не викликає дискомфорту – видалення поліпа носить рекомендаційний характер. У разі загрози ускладнень або розростань поліпів – видалення поліпів є єдиним ефективним методом лікування. Операція проводиться амбулаторно і не вимагає госпіталізації. Вилучені тканини відправляються на гістологічне дослідження, що б виключити ймовірність злоякісного утворення.

Під час відновного періоду гінеколог веде спостереження за пацієнткою.

Записатися на прийом до гінеколога для обстеження і видалення поліпів шийки матки ви можете за телефоном нашої клініки або заповнивши форму записи на нашому сайті.