Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Сьогодні в клінічних рекомендаціях (протоколах лікування) європейських країн така процедура, як вишкрібання порожнини матки, практично не використовується, вона вважається грубим, травматичним і навіть калічать методом діагностики і лікування захворювань ендометрію матки. Замість цього гінекологи використовують сучасний, малоінвазивний і щадний спосіб ендоскопічної діагностики та лікування – гістероскопія.

Гістероскопія  – це огляд стінок порожнини та шийки матки з використанням спеціального ендоскопічного інструменту – гістероскопу, який в режимі реального часу дозволяє оглянути й оцінити стан стінок порожнини матки, трубних кутів і цервікального каналу, а також провести ряд оперативних втручань для видалення різних новоутворень і взяття прицільної біопсії.

Розрізняють діагностичну та хірургічну гістероскопію, а також гістерорезектоскопію.

Офісна діагностична гістероскопія – це безболісна малотравматична процедура діагностики патології матки та цервікального каналу, виявлення причин безпліддя, дисфункціональних маткових кровотеч, різних утворень і аномалій розвитку тощо. Для проведення процедури використовуються офісні жорсткі або гнучкі гістероскопи діаметром до 5 мм (звичайну гістероскопію проводять ендоскопом з діаметром 9 мм), зображення виводитися на екран, є можливість відеофіксації. Обстеження проводиться амбулаторно, прямо на прийомі у гінеколога, не вимагає розширення шийки матки, відповідно нема потреби в наркозі та в госпіталізації.

Офісна лікувальна (хірургічна) гістероскопія – проводитися з метою прицільної біопсії, корекції та лікування виявленої патології. Під час процедури через офісний операційний гістероскоп діаметром до 5 мм проводяться спеціальні додаткові інструменти, які дозволяють гінекологу взяти прицільну біопсію, видалити поліпи матки та цервікального каналу, прибрати спайки (синехії), розсікти перегородки, провести резекцію та абляцию ендометрія. Разом з гістероскопом для різання і коагуляції (зупинки кровотечі) може використовуватися різне обладнання – електрохірургічне високочастотне, радіохвильове, ультразвуковий скальпель, хірургічний діодний лазер.

Гістерорезектоскопія – це внутрішньопорожнинне хірургічне втручання, яке проводиться за наявності серйозних проблем: великих поліпів в порожнині матки, міоматозних вузлів, перегородок, поширеного ендометріозу і т.д. Операція проводиться за допомогою гістерорезектоскопії, його діаметр 9 мм, тому процедура проводитися під загальним наркозом, вимагає розширення шийки матки та госпіталізації, як мінімум, в умовах стаціонару одного дня.

Офісна гістероскопія в медичному центрі ТОВ «Верба Медікал»

В гінекологічному відділені медичного центру ТОВ «Верба Медікал» проводитися офісна гістероскопія (лікувальна і діагностична) на сучасному обладнанні, відповідно до європейських клінічних рекомендацій, досвідченими лікарями гінекологами.

Офісна діагностична гістероскопія дозволяє в амбулаторних умовах, відразу під час прийому, виявити причини та провести діагностику різних гінекологічних захворювань таких як:

 • підозра на безпліддя через патологію матки, невиношування вагітності (спонтанні викидні);
 • підготовка до проведення запліднення in vitro, особливо після невдалої спроби;
 • порушення менструального циклу у жінок репродуктивного віку (надто рясні або занадто мізерні місячні);
 • маткові кровотечі в міжменструальний період і період менопаузи;
 • внутрішній ендометріоз;
 • хронічний ендометрит;
 • гіперплазія ендометрію;
 • підозра на поліп або рак ендометрію;
 • субмукозна лейоміома матки;
 • підозра на внутрішньоматкові спайки (синехії), наявність перегородок;
 • аномалії та вади розвитку матки;
 • чужорідні тіла в порожнині матки.

Переваги офісної гістероскопії в медичному центрі ТОВ «Верба Медікал»

 1. Процедура проводиться амбулаторно, не вимагає госпіталізації.
 2. Ми не використовуємо дзеркала і не виконуємо розширення шийки матки, що повністю виключає травмування тканин.
 3. Операції можуть проходити під загальним наркозом і з використанням місцевого знеболювання.
 4. Всі маніпуляції тривають не більше 30 – 40 хв.
 5. Має дуже мало протипоказань і підходить пацієнтам будь-якого віку.
 6. Лазерне лікування практично всіх захворювань шийки та порожнини матки не дає ускладнень і рецидивів.
 7. Абсолютно точний вплив лазера на уражену ділянку, виключено пошкодження здорових тканин.
 8. Не залишається швів або рубців після операції.
 9. Повністю зберігається функціональність репродуктивних органів жінки.

Як проходить процедура офісної діагностичної гістероскопії?

Проведення гістероскопії можливе в день звернення за результатами наявних досліджень або після проходження обстеження у нашого лікаря. Підготовка передбачає наявність обов’язкових лабораторних досліджень (загальний аналіз крові, біохімія крові, коагулограма, аналіз крові на ВІЛ, сифіліс та гепатити, а також мазок на визначення ступеня чистоти піхви і наявність атипових клітин). Остаточний список досліджень визначає лікуючий лікар, тому що може бути супутня патологія. Рекомендовано це обстеження проводити на 5 – 10 добу менструального циклу у жінки.

Для проведення гістероскопії в нашій клініці використовується офісний гістероскоп діаметром 4,5 мм, який не вимагає розширення цервікального каналу (вхід в порожнину матки), що особливо добре для жінок, що не народжували. Тиск середовища розширення значно нижче, ніж при гістерорезектоскопії (40-60 мм.рт.ст. проти 100 мм.рт.ст.). В результаті немає болю і немає травми. Процедура безболісна, цілком достатньо місцевої анестезії лідокаїном, ультракаїном. При високому больовому порозі можливе проведення дослідження під медикаментозним сном (загальним наркозом).

Вся процедура триває від 15 до 30 хв, зображення передається на екран монітора, що дозволяє в режимі реального часу показати стан матки і цервікального каналу, проводиться відеозапис самого дослідження, яку пацієнтка може забрати.

Після проведення процедури відновлення самопочуття пацієнтки настає вже через 1 – 2 години, найчастіше після цього періоду часу пацієнтка повертається додому. У рідкісних випадках можливі тягнучий біль внизу живота від декількох годин до доби, а також можливі кров’янисті виділення, що мажуть, які проходять через кілька днів.

Офісна лікувальна (хірургічна) гістероскопія в медичному центрі ТОВ «Верба Медікал» має ряд особливостей. Дослідження проводиться в умовах стаціонару одного дня, під внутрішньовенним наркозом (медикаментозним сном) з використанням операційно діагностичного гістероскопу діаметром 4,5 мм через операційний канал в 1,7 мм якого проводяться спеціальні інструменти (щипці, ножиці, викусувачі) і лазерний світловод.

Для різання і коагуляції наші лікарі вважають за краще використовувати хірургічний діодний лазер «LIKA-surgeon +» з довжиною хвилі 1470 нм. Оскільки лазерний промінь впливає на уражену ділянку з абсолютною точністю і не пошкоджує навколишні тканини. Залежно від виду захворювання лікар може коригувати налаштування, регулювати глибину та інтенсивність впливу, безпосередньо в процесі операції.

Після операції пацієнтка проводить необхідний час для відновлення в нашій палаті денного стаціонару. Залежно від виду захворювання – це від 1 до 3 годин. Після чого лікар дає докладні рекомендації та призначає повторний прийом. Пацієнтка залишається під наглядом лікаря до повного одужання.

Основними показаннями для проведення офісної лікувальної (хірургічної) гистероскопии є:

 • проведення прицільної біопсії ендометрія матки і цервікального каналу;
 • видалення поліпів матки і цервікального каналу;
 • лікування ендометріозу, гіперплазії ендометрію;
 • розсічення внутрішньоматкових перегородок і спайок (синехій) в порожнині матки;
 • видалення сторонніх тіл в порожнині матки, “втрачених” внутрішньоматкових спіралей (ВМС);
 • інше.

Записатися на прийом до гінеколога в Сумах для проведення діагностичної офісної гістероскопії або хірургічної лазерної гістероскопії ви можете за телефоном нашої клініки або заповнивши форму записи на нашому сайті ТОВ “Верба Медікал”.