Пн.- Пт. 09:00 - 17:00

Сб.        09:00 - 15:00

+38 050 407 77 87

verba.medical@gmail.com

Пр-т. М.Лушпи 31А

м. Суми

 

Ерозія шийки матки

Верба Медикал  >  Наші послуги   >  Гінекологія  >  Ерозія шийки матки

Ерозія шийки матки – це виразкові порушення цілісності епітеліального покрову вагінальної частини шийки матки. Являє собою ділянку на слизовій оболонці шийки матки, позбавлений епітелію. Має чіткі контури. Прогресування захворювання може стати причиною порушення будови клітин епітелію і розвитку злоякісного утворення.

Симптоми ерозії шийки матки

Найчастіше захворювання проходить безсимптомно, оскільки патологія не порушує глибоких тканин, а розташовується тільки на слизовій оболонці. Можуть спостерігатися слизисто-гнійні виділення, якщо ерозія викликала запальні процеси. В окремих випадках ерозія шийки матки має такі симптоми, як:

 • кров’яні виділення з піхви незалежно від стадії циклу;
 • тягнучі або різкі больові відчуття внизу живота;
 • біль під час статевого акту;
 • порушення менструального циклу.

За кількістю і характером виділення можуть відрізнятися за своїм характером і кількістю. На це може впливати наявність різних статевих інфекцій, наприклад, хламідіоз, гонорея та ін.

Причини виникнення ерозії шийки матки

Розрізняють форму ерозії шийки матки, характерною для підліткового віку, так звана псевдоерозія. Вона виникає в результаті неправильного формування епітелію під час внутрішньоутробного розвитку. Така форма захворювання характеризується відсутністю будь-яких симптомів і виявляється в процесі гінекологічного огляду. Псевдоерозія проходить самостійно до завершення періоду статевого дозрівання і, як правило, не потребує лікування.

Причинами виникнення істиною ерозії шийки матки, можуть стати:

 • різні інфекції, що передаються статевим шляхом, які супроводжуються запаленням слизової оболонки;
 • травми і мікротравми внутрішніх статевих органів, викликані під час пологів, хірургічного втручання, абортів і т.д .;
 • запальні захворювання статевої системи неінфекційного походження;
 • різка зміна гормонального фону;
 • знижений імунітет.

Лікування ерозії шийки матки

Існує кілька методів лікування ерозії шийки матки.

 1. Консервативне лікування. Може включати протизапальні, гормональні, антибактеріальні та противірусні препарати. У комплекс терапії так само входять препарати для підвищення імунітету.
 2. Хімічна коагуляція. Використовуються препарати, що мають дією припікання.
 3. Кріодеструкція. Ділянка ерозії обробляють рідким азотом.
 4. Лазерокоагуляция – уражена ділянка піддається впливу лазерного променя.
 5. Радіволновой хірургія. Використовується вплив радіохвиль на ділянку ерозії.

В гінекологічному відділенні медичного центру ТОВ «Верба Медікал» метод лікування підбирається досвідченим лікарем гінекологом, спільно з пацієнткою, індивідуально. Враховуються тривалість захворювання, розміри ураженої ділянки, наявність супутніх захворювань, наявність протипоказань і індивідуальні особливості організму.

При необхідності хірургічного лікування ерозії шийки матки наші гінекологи віддають перевагу радіохвильовому методу. Це найбільш ефективний та безпечний метод. Операція проводиться амбулаторно, нема потреби в госпіталізації. В процесі обробки ерозійної ділянки не виникає тиску на тканину, що виключає ймовірність її ушкодження. Радіохвильовий метод лікування ерозії шийки матки не викликає побічних ефектів, після лікування не залишається рубців. Відновлювальний період – мінімальний. Даний метод підійде для пацієнток будь-якого віку.

Записатися на прийом до гінеколога в Сумах ви можете за телефоном нашої клініки або заповнивши форму запису на нашому сайті.