Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Біопсія шийки матки – це діагностична процедура, яка полягає в заборі невеликого зразка тканини з підозрілої ділянки шийки матки (з можливою патологією) і подальшого його гістологічного дослідження. Біопсія найбільш інформативний метод дослідження в гінекології, що дозволяє виявити захворювання шийки матки, в першу чергу онкологічні, на початковій стадії.

Зазвичай біопсія призначається після проведення кольпоскопії (огляд шийки матки за допомогою оптичного приладу) і результатів РАР-тесту (цитологічне дослідження мазка на наявність атипових клітин). Біопсія дозволяє підтвердити або виключити наявності злоякісних утворень і своєчасно призначити відповідне лікування.

Показання та протипоказання до проведення біопсії шийки матки

Біопсія шийки матки рекомендована якщо огляд гінекологом показав наявність злоякісної або передраковій патології (дисплазія шийки матки, лейкоплакія шийки матки).

Протипоказання:

  • захворювання, що передаються статевим шляхом (хламідіоз, сифіліс, гонорея);
  • гострі запальні захворювання.

Види біопсії

Існує кілька видів біопсії шийки матки, які застосовуються в гінекології:

1. Конхотомна. Проводитися амбулаторно, з місцевою анестезією. Для забору матеріалу використовуються біопсійні щипці – конхотом. В цьому випадку зразок тканини «відщипується». Метод використовується для забору матеріалу з великої ділянки.

2. Петльова (за допомогою радіохвильового апарату). Застосовується з місцевою анестезією в амбулаторних умовах.

Радіохвильова біопсія шийки матки в медичному центрі ТОВ «Верба Медікал»

У сумському медичному центрі ТОВ «Верба Медікал» для біопсії шийки матки застосовується найбезпечніший метод – радіохвильова біопсія.

Використання радіохвильового методу дозволяє досягти максимально точних результатів аналізу. Процедура не викликає ускладнень.

Перш ніж призначити біопсію шийки матки досвідчений лікар гінеколог проведе повне комплексне обстеження, з призначенням необхідних аналізів:

  • кольпоскопія (проста або розширена);
  • аналіз мазка з шийки матки на онкоцитологію (клітинний склад);
  • бактеріальний посів з піхви, шийки матки;
  • УЗД органів малого тазу.

Тільки за результатами обстеження і відсутності протипоказань призначається біопсія шийки матки.

Записатися на прийом до гінеколога ви можете за телефоном нашої клініки або заповнивши форму записи на нашому сайті.