Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Свербіж шкіри голови являє собою постійне або тимчасове відчуття роздратування шкірної ділянки. У більшості випадків свербіж проявляється у вигляді відповідної реакції організму на подразник, проте в деяких ситуаціях це явище може говорити про наявність яких небудь захворювань.

Виражений свербіж шкіри голови в постійній формі може призвести до витончення шкіри, на тлі розчухів до її пошкоджень у вигляді тріщин, а також запалення, якщо має місце приєднання інфекції.

Причини появи свербежу шкіри

У медичній практиці найчастіше зустрічаються такі причини виникнення свербіння шкіри голови:

1. Себорея (себорейний дерматит)

Дане захворювання шкіри викликано порушенням роботи сальних залоз: суха себорея є наслідком зниження активності сальних залоз, жирна себорея виникає на тлі надмірного виділення шкірного сала з порушеним хімічним складом. Суха себорея супроводжується лупою, найсильнішим свербіжем шкіри голови.

2. Алергічні реакції на шампунь та інші засоби по догляду за волоссям

Нерідко шкіра починає сильно свербіти при зміні засобів по догляду за волоссям (маска, кондиціонер, шампунь, бальзам, засоби для укладання або фарбування). У разі появи свербіння відразу після застосування нового засобу, рекомендується повернутися до перевіреного раніше старого, або спробувати інший засіб, у складі якого немає таких речовин. Саме воно найчастіше і є джерелом свербіння.
Алергія на фарбу для волосся також є поширеним явищем, яке може викликати свербіж шкіри.

3. Дерматофітози (лишай)

Лишай є заразним ураженням шкіри грибкового характеру. Дана проблема поширена серед дітей, які перебувають в контакті з дитячими колективами або заразними тваринами. Головними ознаками лишаю є виникнення на волосистій частині голови осередків ураження, що сильно зудять, в області яких волосся обламані або повністю випадають.

4. Різноманітні стресові фактори

Стресові ситуації (психологічний тиск, розумове або фізичне перенапруження, емоційна нестійкість, хвороба або смерть близьких), вже доведено, також можуть бути джерелом виникнення свербіння шкіри голови. На тлі стресу в організмі спостерігається надмірне вироблення адреналіну. Для виведення з організму останнього необхідні фізичні навантаження. Якщо таких немає, адреналін починає накопичуватися в крові, що і призводить до появи виснажливого свербіння шкіри.

5. Псоріаз волосистої частини голови

6. Паразити (воші, кліщі і т.п.)

На первинній консультації лікаря в відділенні дерматології та дитячої дерматології в медичному центрі ТОВ «Верба Медікал», після огляду і проведення тріхоскопіі лікар визначить причину свербежу шкіри голови і підбере оптимальний метод лікування. При необхідності призначить додаткові методи лабораторної діагностики.

Записатися до дерматолога можна за телефоном нашої клініки або заповнивши форму запису на нашому сайті.