Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Лишай – це шкірне захворювання викликане грибковою або вірусною інфекцією, що викликає зміну структури і кольору шкіри. Передається контактним шляхом від зараженої людини або від тварин. Може передаватися через засоби гігієни або одяг. Залежно від виду захворювання лишай відрізняється з причин виникнення (збудника), локалізації і зовнішніми проявами. Але для всіх видів лишаю характерні симптоми:

  • плями відмінного від шкіри кольору;
  • лущення;
  • припухлість;
  • свербіж;
  • нагноєння;
  • випадання волосся.

Види лишаю

Стригучий лишай

Це найпоширеніша форма захворювання. Викликаний інфікуванням організму грибками Microsporum, Trichophyton і Epidermophyton. Передається тільки при прямому контакті з зараженим. Локалізується на шкірі обличчя, шиї, плечах і волосистої частини голови.
За зовнішнім виглядом вогнище зараження може бути у вигляді червоного кільця або рожевих плям з чіткими кордонами. Супроводжується лущенням шкіри і свербінням. Волосся в місці запалення обламуються на поверхні шкіри або на відстані 5 мм від неї.
Широке поширення стригучого лишаю спостерігається серед дітей до 7 років.

Кольоровий лишай (висівковоподібний або різнокольоровий).

Грибкове захворювання. Виникає в результаті розвитку грибка Malassezia furfur під впливом стимулюючих факторів:

  • порушення функції ендокринної системи;
  • тривала інсоляція (опромінення шкіри сонячним світлом);
  • надмірна пітливість;
  • використання жирних кремів.

Кольоровий лишай не поширюється на шкірі голови і кінцівках. Плями можуть приймати різну форму, мають жовтувато-коричневий колір. Супроводжується лущенням. При відсутності лікування приймає хронічну форму.

Рожевий лишай (лишай Жибера)

Даний вид лишаю проявляється у вигляді рожевих сверблячих плям з лущенням. Захворювання має вірусну природу. Основним стимулюючим фактором є переохолодження. Виникає на шкірі спини, живота і грудей. Але має тенденцію до поширення по всьому тілу.

Оперізуючий лишай

Збудник цього виду лишаю – вірус герпесу. Виявляється у вигляді висипки бульбашок з рідиною в міжреберному просторі, на статевих органах, кінцівках і обличчі. Захворювання супроводжується підвищенням температури, загальною інтоксикацією, головними болями.

Червоний плаский лишай

Виявляється у вигляді вузликів червоного і фіолетового відтінку на шкірі грудей, живота і ніг. На слизових оболонках набуває білого кольору. Причини виникнення повністю не вивчені, але найімовірніше червоний лишай розвивається під впливом алергічних реакцій.

Лускатий лишай, (псоріаз)

Це не інфекційна хронічна форма лишаю, вражає в основному шкіру на суглобах. Але може поширюватися і по всьому тілу. Причинами виникнення можуть служити порушення в роботі імунної системи. Може носити спадковий характер.

Лікування лишаю

Перш ніж лікувати лишай необхідно встановити точний вид цього захворювання. По одному зовнішньому вигляду самостійно це зробити практично неможливо. Різний вигляд лишаю вимагає різних методів лікування і препаратів. Тому при перших симптомах виникнення лишаю необхідно записатися на прийом до дерматолога.

У сумському медичному центрі ТОВ «Верба Медікал» досвідчені лікарі дерматологи проведуть огляд, дерматоскопію, при необхідності візьмуть зразок тканин для біопсії. Тільки після цього можна буде визначити максимально ефективний метод лікування. Курс терапії і лікарські препарати підбираються індивідуально.

Записатися на прийом до дерматолога в Сумах ви можете по телефону клініки ТОВ «Верба Медікал» або, заповнивши форму записи на нашому сайті.