Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Контагіозний молюск – це вірусне захворювання шкіри, проявляється у вигляді скупчення куполоподібних папул з вдавленням посередині. Захворювання не становить серйозної небезпеки для людини, представляючи тільки косметичний дефект. Папули можуть досягати в розмірах 1,5 см. Може проявлятися на будь-якій ділянці шкіри, крім стоп і долонь.

Вірус контагіозного молюска передається через безпосередній контакт із зараженим, а також через предмети побуту або через воду, наприклад, у ванній кімнаті або в басейні. Часто спалах захворювання на контагіозний молюск спостерігаються в дитячих колективах, тому захворювання більш належить до області дитячої дерматології.

У рідкісних випадках висип контагіозний молюска проходить самостійно, через деякий час (кілька місяців або років). Але при відсутності повноцінного лікування, захворювання рецидивує при зниженні імунітету, наприклад, при ГРВІ або грипі. Крім цього, контагіозний молюск зовні може бути схожий на інші, більш серйозні захворювання шкіри. Визначити точний діагноз захворювання може тільки лікар.

Лікування контагіозного молюска

Лікування проводитися амбулаторно. Залежно від ступеня захворювання це може бути консервативне лікування за допомогою мазей та кремів, якщо вогнище зараження не велике. Цей метод лікування частіше застосовується при лікуванні дітей.

Якщо вогнище висипання досить велике, проводиться фізичне видалення кожного елемента контагіозного молюска. У медичному центрі ТОВ «Верба Медікал» дана операція проводитися шляхом електрокоагуляції.

Лікування контагіозного молюска проводитися не тільки з метою видалення косметичного дефекту, але і для запобігання поширенню вірусу. Тому рекомендується звернутися до дерматолога при перших симптомах захворювання.

Записатися на прийом до дерматолога в медичний центр ТОВ «Верба Медікал» ви можете по телефону клініки, замовивши на нашому сайті зворотний дзвінок або заповнивши форму запису. Слід пам’ятати, що своєчасне звернення до лікаря – запорука швидкого і успішного лікування.