Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Гусяча шкіра – це просторічна назва дерматологічного захворювання фолікулярний гіперкератоз (ФК). Виражається в надмірному зроговінні шкіри. Виникає в результаті порушення процесу відновлення шкіри, при якому наростання нових клітин відбувається занадто швидко, а старі клітини не слущиваются, як повинно бути.

Фолікулярний гіперкератоз біль відноситься до дитячої дерматології тому, що частіше спостерігається у дітей. У період статевого дозрівання захворювання загострюється. У більшості випадків, з віком це захворювання проходить само собою, тому часто на нього не звертають належної уваги. Однак не рідко фолікулярний гіперкератоз рецидивує в зрілому віці.

Найбільш часта локалізація патології – це щоки, плечі, стегна і сідниці. Гусяча шкіра має певну сезонність: загострення виникає в холодну пору року і практично повністю припиняється влітку.

Назва «гусяча шкіра» захворювання отримало через зовнішній вигляд свого прояву. Невеликі, з шпилькову голівку фолікулярні папули і іноді пустули, тривалий час залишаються на одній ділянці шкіри. Зовні шкіра виглядає, як “гусяча”. Тактильно і візуально уражені ділянки шкіри схожі на тертку.

Зазвичай причина виникнення фолікулярного гіперкератозу (гусяча шкіра) – генетична схильність. Провокуючими факторами можуть бути гіпо- або гіпервітаміноз A, C, D, гормональні порушення або хронічні захворювання, такі як псоріаз, цукровий діабет, іхтіоз, атопічний дерматит.

На жаль лікування гусячої шкіри не призводить до абсолютного позбавлення від захворювання. Лікування спрямоване на зниження проявів фолікулярного гіперкератозу і поліпшенню виду шкіри. Для лікування використовуються, наприклад, зволожуючі і відлущувальні засобу з:

  • сечовиною;
  • молочною кислотою;
  • саліцилової кислотою (дітям до року не застосовувати).

Однак, поставити точний діагноз може тільки лікар дерматолог. З огляду на це, використання будь-яких засобів і методів лікування без призначення лікаря, може тільки погіршити стан і мати дуже серйозні наслідки.

Не займайтеся самолікуванням. Запишіться на прийом до дерматолога в медичний центр ТОВ «Верба Медікал», який підбере індивідуальний метод лікування і догляд саме для Вашої шкіри.