Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Грибкові захворювання шкіри (мікози) – це інфекційні захворювання, викликані хвороботворними грибами. Грибкові захворювання посідають перше місце серед інфекцій. Мікози заразні. Збудники захворювання передаються при безпосередньому контакті із зараженою людиною або твариною, а також через предмети, одяг, взуття. Найбільша вірогідність зараження грибковим захворюванням шкіри виникає в громадських місцях з підвищеною вологістю – лазні, сауни, басейни. Але в інших місцях громадського користування, також виникає ризик зараження:

 • тренажерні зали;
 • масажні кабінети;
 • манікюрні салони;
 • перукарні та салони краси;
 • готелі;
 • пляжі.

Види грибкових захворювань шкіри

Існує безліч різних видів грибків, що викликають захворювання і патології не тільки на шкірі, але також на слизових оболонках, нігтях і внутрішніх органах. У кожного виду захворювання свої симптоми, але є і класичні симптоми, властиві практично для всіх видів мікоз:

 • відчуття печіння;
 • свербіж (як слабкий, так і інтенсивний);
 • зміна забарвлення ураженої області;
 • лущення шкіри.

Можна виділити кілька найпоширеніших видів грибкових захворювань шкіри.

Епідермофітія – це мікозна поразка стоп. Характеризується почервонінням і лущенням шкіри на підошві і між пальцями. Супроводжується свербінням. В окремих випадках утворюється ерозія, супроводжувана сильними болями. Людині стає важко ходити.

Рубромікоз – захворювання, подібне епідермофітію, але крім ураження шкіри стоп, може виникати на кистях і гладкій шкірі рук. Перші симптоми рубромікозу це сухість шкіри і лущення на уражених ділянках. З перебігом захворювання долоні набувають червоно-синюшний колір, на кистях з’являються валики з вузликів і пухирців. На нігтях з’являються поздовжні смуги, нігтьова пластина стає сіро-жовтої і починає кришиться.

Кандидоз – грибкове захворювання, що вражає не тільки шкіру, але й нігті і слизові оболонки. Збудником є гриби роду кандида. Дані мікроорганізми всюди оточують людину, однак ризик розвитку патології виникає тільки за умов, сприятливих для їх розмноження:

 • деякі хронічні захворювання;
 • ослаблена імунна система;
 • важкі патології, наприклад туберкульоз або онкологічні захворювання;
 • травми слизових оболонок і шкіри;
 • вплив на шкіру кислот і лугів;
 • тривалий прийом антибіотиків, стероїдів або гормональних препаратів.

Трихофітія – проявляється появою ділянок, що лущаться круглої або овальної форми з зпузирчастий обідком. На волосистій частині голови, осередки захворювання можуть бути сіро-рожевого кольору з нерівними краями. Волосся на ураженій ділянці обламуються на відстані 2-3 мм від поверхні шкіри. Поразка нігтьових пластин (на руках і ногах) призводить до потовщення нігтьового ложа, підвищеної ламкості нігтьової пластини і появи сіро-білих плям.
Трихофітія частіше розвивається у дітей і жінок. Основними причинами розвитку захворювання виділяють неврози, авітаміноз і порушення роботи залоз внутрішньої секреції.

Мікроспорія – має 1-2 великих вогнища зараження. Протягом 4-6 тижнів на шкірі з’являється безліч кілець, що складаються з кірочок, бульбашок і вузликів. На уражених ділянках волосся обламуються і покриваються грибком, тому набувають білий колір. Через зовнішнього вигляду прояви, мікроспорію ще називають стригучим лишаєм. Передається контактним шляхом при безпосередньому контакті із зараженою людиною або твариною. Мікроспорія розвивається у дітей і зазвичай ймовірність зараження виключається в підлітковому віці.

Лікування грибкових захворювань шкіри

Лікуванням грибкових захворювань займаєтся дерматологія та дитяча дерматологія. Однією з основних причин розвитку грибкової інфекції є ослаблений імунітет. Тому лікування грибкових захворювань являє собою тривалий процес. Особливо при несвоєчасному зверненні до дерматолога і занедбаності захворювання.

У сумському медичному центрі ТОВ «Верба Медікал» при лікуванні грибкових інфекцій, досвідчені дерматологи використовують комплексну терапію. Вже після первинного огляду лікар визначить вид захворювання і при необхідності призначить додаткові аналізи, для виявлення супутніх захворювань. Методи лікування і препарати підбираються завжди індивідуально.

Крім самої терапії, лікар дасть вичерпні рекомендації щодо профілактики і запобігання поширенню грибкової інфекції.
Записатися на прийом до дерматолога в медичний центр ТОВ «Верба Медікал» можна за телефоном клініки, або через форму запису на нашому сайті.