Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Екзема – це гостре або хронічне запальне захворювання шкіри неінфекційного характеру, яке супроводжується свербінням, почервонінням, запаленнями і висипом, утворенням безліч дрібних бульбашок з рідиною.

Причини виникнення екземи

Причини екземи до кінця не вивчені і можна говорити тільки про фактори, що провокують виникнення хвороби. За цими факторами визначають і тип захворювання:

  • справжня екзема – виникає від впливу різних внутрішніх і зовнішніх факторів. Це може бути і психо-емоційне напруження або психічні травми, цукровий діабет, захворювання травної системи, вегето-судинні захворювання, захворювання щитовидної залози або генетичний фактор.
  • професійна екзема, що виникає в результаті тривалого впливу на шкіру певного хімічної речовини. Наприклад тривалий вплив певного прального порошку. Цей тип екземи з’являється в місці безпосереднього впливу подразника, з подальшим поширенням на інші ділянки шкіри.
  • мікробна екзема, виникає від тривалого запального процесу, викликаного грибками або бактеріями. Мікробна екзема є серйозним захворюванням, яке необхідно відразу ж лікувати.
  • варикозна екзема, що виникає, в основному, на нижніх кінцівках. Тобто, вона може бути наслідком неправильного кровообігу при варикозних захворюваннях.

Лікування екземи

Загальноприйнятого лікування екземи не існує, на увазі безлічі причин виникнення цього захворювання. У медичному центрі ТОВ «Верба Медікал» лікар-дерматолог підбирає лікування індивідуально для кожного пацієнта. Підбираються методи і засоби, які найбільше підходять хворому. Лікування призначається залежно від типу і форми хвороби, від ступеня її протікання і прояву, періодичності проявів запальних процесів і врахування індивідуальних особливостей кожного пацієнта.

Лікування екземи будь-яким методом – полягають в тому, щоб швидше усунути контакт з дратівливими речовинами. Організовується правильне харчування на період хвороби. Призначаються мазі або інші препарати, що усувають свербіж шкіри.

При екземі рекомендується:

  • дотримання дієти, яка не буде в подальшому провокувати алергію. Тобто, виключити цитрусові, какао, шоколад та інше;
  • здійснювати догляд шкіри за допомогою спеціальних косметичних засобів;
  • не допускати контакт шкіри з речовинами, що загострюють захворювання;
  • спокійний спосіб життя, що виключає стреси і нервову напругу.