Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Дерматит – це запальна реакція шкіри на різні подразники хімічної, фізичної або біологічної природи. Характеризується такими проявами:

  • почервоніння;
  • набряки;
  • свербіж;
  • утворення кірки;
  • лущення;
  • утворення міхурів, пухирів (іноді).

Розрізняють декілька видів дерматитів, які відрізняються симптомами, локалізацією, причиною захворювання:

Простий контактний дерматит виникає в результаті впливу подразника безпосередньо на шкіру. Причиною можуть бути механічні пошкодження шкіри (тертя або тиск), хімічні речовини, наприклад, що містяться в миючих засобах (хлор, луги, кислоти). Простий контактний дерматит викликають деякі рослини, наприклад, кропива.

Має гостру або хронічну форму захворювання. Гостра форма проявляється відразу, після впливу подразника на шкіру і локалізується тільки ділянкою впливу. При хронічній формі захворювання може проявлятися через деякий час після впливу, характеризується більш тривалим перебігом.

Алергічний контактний дерматит проявляється в результаті впливу алергену, який потрапляє на шкіру і всмоктується в кров, де клітини починають активно активізувати захисні функції. Виявляється через тривалий час після контакту з алергеном, і часто тільки після повторного контакту. Запальна реакція шкіри відбувається на ділянці, значно більшому, ніж площа контакту.

Токсидермія проявляється в результаті попадання подразника всередину організму. Причиною можуть стати алергени в їжі, лікарських препаратах, повітрі. Токсидермія може розвиватися на тлі деяких хронічних захворювань і тривалого прийому медикаментозних препаратів.

Себорейний дерматит виникає через виникнення дисфункції шкірного сала. Зазвичай локалізується на волосистій частині голови, але може проявлятися на руках, грудях, обличчі і деяких інших ділянках тіла. Першою ознакою появи себорейного дерматиту є жирна шкіра, лупа, корки, висипання, почервоніння.

Атопічний дерматит має алергічну природу, але на відміну від алергічного дерматиту виникає в результаті впливу відразу декількох подразників. Причиною можуть стати не тільки контактні впливу, але і внутрішні. Часто носить хронічний характер. Схильність до атопії може передаватися генетично.

Лікування дерматиту

Лікуванням дерматиту займаєтся дерматологія та дитяча дерматологія. З огляду на безліч видів і факторів, що викликають запалення, лікування дерматиту не може бути шаблонним. Визначити вид, форму і ступінь захворювання може тільки лікар. Для успішного лікування дерматиту необхідний індивідуальний підхід. Тим більше, що різні алергени і подразники впливають на всіх людей по-різному. Зазвичай для лікування дерматиту використовується комплексний метод, що впливає на викорінення самих причин виникнення захворювання.

У медичному центрі ТОВ «Верба Медікал» досвідчений лікар дерматолог проведе повне обстеження, виявить причину захворювання, і підбере оптимальний метод лікування з гарантованим результатом.

Записатися на прийом до дерматолога в Сумах ви можете за телефоном нашої клініки або заповнивши форму записи на нашому сайті. Рекомендуємо звернутися до дерматолога при перших проявах дерматиту, з огляду на ймовірність ускладнення захворювання і переходу його в хронічну форму.