Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Розацеа або рожеві вугри – це хронічне рецидивуюче захворювання шкіри обличчя, проявляється у вигляді почервоніння шкіри з подальшим виникненням на ній гнійників і горбків. Має стадийную форму перебігу.

Розацеа локалізується переважно на обличчі (центральної частини), але може також поширюватися на груди і спину. Розрізняють три основних стадії розвитку розацеа:

  1. Почервоніння шкіри, спочатку періодичне, пізніше стає постійним. Часто виявляється судинна сітка (телеангіектазії);
  2. На уражених ділянках шкіри починають з’являтися гнійники (пустули);
  3. Прогресування захворювання призводить до утворення кіст. Відбувається потовщення тканин. Поверхня шкіри ставати горбистої.

Розвиток розацеа може торкнутися і очей, викликаючи офтальморозацеа. При цьому спостерігається світлобоязнь, відчуття наявності стороннього тіла, свербіж і печіння. У важких випадках відбувається погіршення зору.

Лікування розацеа, як і інші дерматологічні захворювання, особливо хронічні, має проходити тільки під контролем дерматолога. Самолікування може викликати ускладнення, які значно ускладнюють перебіг захворювання.

Причини виникнення розацеа

В даний час достовірні причини виникнення розацеа невідомі. Але існують фактори, що сприяють виникненню даного захворювання. Ці фактори можуть бути індивідуальними. З найпоширеніших можна виділити наступні:

  • Вплив прямих сонячних променів, перепади високих і низьких температур. В цьому випадку пацієнту рекомендується виключити похід в лазню або сауну, використовувати фотозахисні препарати;
  • Розацеа може бути пов’язана з порушенням роботи шлунково-кишкового тракту і ендокринної системи. Пацієнту в такому випадку рекомендується виключити зі свого раціону гостру їжу, алкоголь, каву, цитрусові, гарячі (більше 60С) напої, прянощі;
  • Вплив комедогенной косметики косметики, тонуючих засобів.

Кліщі роду demodex в більшості випадків не є причиною розацеа, а тільки лише в особливих випадках можуть ускладнювати дане захворювання.

Лікування розацеа

Оскільки розацеа це хронічне захворювання, тривалість лікування може займати від декількох тижнів, до декількох місяців, в залежності від стадії захворювання. Для успішного лікування необхідно також визначити фактори, що провокують на розвиток захворювання. У медичному центрі ТОВ «Верба Медікал» лікар дерматолог проведе ретельний огляд шкірного покриву. При необхідності проводяться додаткові методи обстеження.

Оскільки провокуючі фактори можуть бути суто індивідуальними, лікування не може бути шаблонним. Метод лікування, препарати і процедури підбираються індивідуально. Протягом усього лікування пацієнт залишається під наглядом лікаря.

Важливо пам’ятати, що чим раніше почати лікування розацеа, тим воно буде швидше й ефективніше. При перших же симптомах запишіться на прийом до дерматолога клініки ТОВ «Верба Медікал» за телефоном, або заповніть форму запису на нашому сайті.