Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Лупа – це захворювання шкіри, викликане грибком Malassezia globosa. Даний грибок присутній в мікрофлорі шкіри голови і в звичайному стані неактивний. Під впливом деяких провокуючих чинників, мікроорганізм починає активно розвиватися, прискорюючи процес регенерації клітин. Надлишкові клітини шкіри злущуються у вигляді білих лусочок.

Зазвичай це захворювання не несе серйозну небезпеку для організму, але лупа може супроводжуватися свербінням і палінням шкіри. При відсутності лікування лупа може стати причиною себореї, що згодом може привести до облисіння.

Лупа поділяють на суху і жирну. Суха лупа характеризується низьким салоотделением. При такому вигляді лупи лусочки покривають волосся і шкіру голови повністю. Змінюється структура волосся, вони стають більш ламкими і сухими. Суха лупа найчастіше виникає в результаті зниженого імунітету.

На відміну від сухої лупи, жирна лупа сприяє надмірно активної роботи сальних залоз, що призводить до високого саловідділенню. Утворюється безліч жирних і липких лусочок, які викликають роздратування шкіри і свербіж.

Фактори, що провокують появу лупи:

  • порушення обміну речовин, що призводить до порушення в роботі сальних залоз;
  • гормональні зміни в організмі, наприклад, в період статевого дозрівання або вагітності;
  • неправильне харчування;
  • знижений імунітет;
  • алергічна реакція;
  • вплив хімічних речовин, наприклад, при частому фарбуванні волосся.

Лікування лупи

Незважаючи на наявність великої кількості косметичних засобів, які позиціонуються як засоби від лупи, слід пам’ятати, що лупа – це захворювання, яким займається лікар трихолог. З причини існуючих різних факторів появи лупи, а також індивідуальних особливостей організму, лікування лупи може бути тільки індивідуальним.

Лікар трихолог в медичному центрі ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» проведе ретельний огляд, при необхідності призначить аналізи і підбере найбільш ефективний метод лікування індивідуально для кожного пацієнта.

В основному курс лікування включає в себе застосування протигрибкових препаратів і використання лікувальних шампунів. Також лікар дасть загальні рекомендації по догляду за волоссям та шкірою голови, спрямовані на профілактику та попередження появи лупи.