Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Лентиго – це пігментні плями на шкірі, викликані локальним скупченням пігменту меланіну в шкірі. Візуально лентіго – плями коричневого кольору, з округлими межами і чіткою формою. Новоутворення є доброякісним.
Виділяють кілька видів лентіго:

  • Вроджене лентіго. Часто його називають лентігіоз, проявляється не поодинокими, а множинними плямами. Вроджене лентіго поширюється не на обличчі, а на тілі. Плями вродженого характеру часто можуть бути великих розмірів, мають ймовірність до малігнізації.
  • Сонячне лентіго. Зазвичай спостерігається на обличчі, шиї, зоні декольте, на плечах або тильних поверхнях кистей рук. Виникає в результаті впливу на шкіру сонячного ультрафіолетового випромінювання. За кольором сонячне лентиго може бути від світло-коричневого до темного (іноді чорного) кольору. Плями сонячного лентиго можуть збільшуватися в розмірах, мають тенденцію до розростання.
  • Юнацьке лентіго. Виявляється в дитячому та юнацькому віці, не має певної локалізації, може виникати на будь-якій ділянці шкіри і слизових. Форма плям юнацького лентіго округла або овальна зі згладженими краями, колір – темно-коричневий, розмір від 3 до 15 мм. Плями можуть бути одиничними або множинними. Юнацьке лентіго не провокує ультрафіолетовим випромінюванням, точної причини появи даного виду лентіго поки не виявлено.
  • Старече лентіго. Виникає, як правило, на шкірі обличчя і тильній поверхні кистей рук. Найчастіше появи старечого лентіго сприяє сонячний опік в осіб похилого віку. Плями мають нечіткі обриси, плоскі. Розмір може досягати 1 см.

Лікування лентіго

Лентіго, як правило, не несе в собі небезпеку для організму і його лікування / видалення несе чисто косметичний характер. Однак рекомендується звернутися до лікаря дерматолога для точного визначення виду лентіго і виключення вірогідності, що пігментні плями не викликані проявом більш серйозного захворювання.
У сумському медичному центрі ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» досвідчені лікарі дерматологічного відділення проведуть детальний огляд, дерматоскопію і візьмуть зразок тканини для біопсії, щоб повністю виключити наявність злоякісного утворення.
Тільки після установки діагнозу, визначення виду лентіго і визначення причин виникнення лікар зможе підібрати ефективний метод лікування. Метод лікування лентіго підбирається індивідуально, оскільки загального «шаблонного» методу не існує.
Записатися на прийом до дерматолога в клініку ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» ви можете по телефону клініки або заповнивши форму записи на нашому сайті. Слід пам’ятати, що навіть нешкідливі на вигляд пігментні плями на шкірі можуть бути симптомом серйозного захворювання. Не відкладайте візит до дерматолога!