Пн.- Пт. 09:00 - 17:00

Сб.        09:00 - 15:00

+38 050 407 77 87

verba.medical@gmail.com

Пр-т. М.Лушпи 31А

м. Суми

 

Ксантома (ксантелазма)

Верба Медикал  >  Наші послуги   >  Дерматологія  >  Ксантома (ксантелазма)

Ксантома (ксантелазма) – це доброякісне новоутворення шкіри, жовтувато-білого кольору і тестоватойконсистенції. Піднесення над поверхнею шкіри незначне. Являє собою більше косметичний дефект, практично не схильне до озлоякісності. Переважно виникає на шкірі верхніх повік, у внутрішнього краю ока. Ксантома безболісна. Новоутворення можуть бути одиничними і множинними. Проявляються раптово, при цьому не виникає будь-яких попередніх симптомів у вигляді свербежу або почервоніння.

Причини виникнення ксантоми зазвичай пов’язані з порушенням жирового обміну при різних захворюваннях, таких як:

  • цукровий діабет;
  • порушення в роботі підшлункової залози;
  • дифузний токсичний зоб;
  • дистрофія ниркової тканини;
  • гіпертонія;
  • ожиріння.

В окремих випадках ксантома може бути проявом ксантоматозу шкіри. При цьому захворюванні спостерігаються новоутворення у вигляді висипки на спині, стегнах, сідницях і кінцівках. Ксантоматоз шкіри може бути спадковим захворюванням.

Лікування ксантоми

Певного специфічного лікування ксантоми немає. У більшості випадків необхідно лікувати захворювання, що стало причиною виникнення ксантоми або причиною порушення жирового обміну. Тому так важливо не затягувати візит до лікаря дерматологічного відділення. Тим більше, що ксантома (ксантелазма) має тенденцію до розростання.

При виявленні порушення ліпідного складу крові або підвищення холестерину пацієнту призначається дієта зі зниженим вмістом тваринних жирів. Призначаються також ліпотропні препарати, покликані знизити вміст холестерину в крові, наприклад, цітаміфен, пармидин, лінетол, ліпоєва кислота та інші. У лікуванні ксантелазми застосовують нікотинову і аскорбінову кислоти.

Видалення ксантоми проводитися для усунення косметичного дефекту. У сумському медичному центрі ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» це амбулаторна процедура з використанням радіохвильового обладнання. При впливі на новоутворення відбувається «випарювання» заражених клітин. Такий метод видалення не приводить до рецидиву ксантоми, не залишає явних рубців і має високий косметичний ефект.
Після операції рекомендується спостереження у лікаря дерматолога.

У нашій клініці позбутися ксантоми вам допоможуть лікарі дерматологи з багаторічним досвідом роботи Ларіонова Л.Ю. і Січненко Н.С. Лікар проведе ретельний огляд, призначить необхідні аналізи, за результатами яких визначить ефективний метод лікування.

Записатися на прийом до дерматолога в медичний центр ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» ви можете за телефоном клініки, замовивши зворотний дзвінок або заповнивши форму записи на нашому сайті.