Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Еритема – це специфічне почервоніння шкіри, викликане припливом крові до капілярів. Найчастіше це нормальний стан шкіри, яке розвивається фізіологічно і швидко проходить. Однак якщо воно довго зберігається, це може свідчити про патологічні процеси, такі як алергія, інфекція, запалення і т.д.

Еритема може бути:

  1. Інфекційна еритема (також звана п’ятої хворобою), викликана парвовирусом В19 – характеризується гострим початком. Висипання супроводжують підвищення температури і катаральним явищам. Щоки дуже часто набувають яскраво-червоний колір, це називається “симптом нашльопаних щік”.
  2. Вузлувата еритема. Характеризується – підвищенням температури до 39º, запаленням підшкірно-жирової клітковини, проявом хворобливих вузликів і вузлів, найчастіше на гомілках. В основному це прояв системного захворювання і результат дії провокуючого фактора.
  3. Ексудативна багатоформова. Така еритема починається з лихоманки, пацієнта турбують головні болі а також болі в суглобах і горлі. Локалізація висипань – долоні, гомілки, стопи, передпліччя і слизові оболонки. Виглядають як мішеневидне висипання.
  4. Мігруюча – або хвороба Лайма. Збудником даної еритеми є кліщі. Клінічна картина розвивається через 3-5 днів після укусу. Візуально мігруюча еритема – це округла пляма діаметром від 1 до 20 мм, центральна частина поступово набуває блідого відтінку. Може супроводжуватися сверблячкою.
  5. Фіксована еритема – поодинокі або множинні червоні висипання схожі на “синці”. З’являються найчастіше в результаті токсико-алергічної реакції на прийом ліків.

Діагностувати еритему і визначити ту чи іншу форму можна шляхом проведення лабораторних досліджень і клінічних даних. Тому дуже важливо записатися на прийом до лікаря дерматологічного відділення при будь-яких проявах і ознаках еритеми. Це може бути будь-якого виду почервоніння або висип на шкірі. Першочергове завдання при вирішенні будь-яких проблем зі шкірою – це виявлення причини захворювання. А своєчасно розпочате лікування – запорука швидкого і успішного одужання.

Досвідчені лікарі-дерматологи медичного центру ТОВ “Верба Медікал”, що використовують сучасне обладнання, швидко і якісно проведуть обстеження і поставлять точний діагноз. Метод лікування еритеми підбирається індивідуально в залежності від форми захворювання, його причин і особливостей організму.
Записатися на прийом до дерматолога в Сумах ви можете за телефоном нашої клініки або заповнивши форму запису на нашому сайті.