Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Гіпертрихоз – це надмірний ріст волосся на будь-яких ділянках тіла, включаючи ті, які не залежать від андрогенів, і може траплятися як у жінок, так і у чоловіків. Існують два основних види гіпертрихозу: генералізований, що впливає на всю поверхню тіла, і локалізований гіпертрихоз, який обмежений конкретними ділянками, за винятком зон, що залежать від андрогенів у жінок.

Різновиди гіпертрихозу включають:

  1. Універсальний вроджений гіпертрихоз (синдром Амбраса): рідкісне та серйозне спадкове захворювання, при якому тіло людини вкрите довгим тонким волоссям від народження, що досягає значних довжин.
  2. Препубертатний гіпертрихоз: поширене захворювання, яке впливає на здорових дітей і характеризується генералізованим гіпертрихозом термінального волосся.
  3. Придбаний генералізований гіпертрихоз: розвивається через черепно-мозкові травми, мозкові порушення, недоїдання, нервову анорексію, ювенільний дерматоміозит, ювенільний гіпотиреоз.
  4. Медикаментозний гіпертрихоз: викликаний застосуванням деяких лікарських препаратів, таких як кортикостероїди, циклоспорин А, фенітіонін натрію, міноксидил. Припинення вживання таких препаратів призводить до зникнення гіпертрихозу від кількох місяців до одного року.