Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Грибок шкіри голови (мікоз) – інфекційне захворювання, викликане грибковими мікроорганізмами груп дерматоміцети, або дерматофіти, що паразитують на шкірному покриві голови й волоссі. Проникаючи в шари епідермісу, грибок провокує запалення і знищує здорові клітини, в тому числі й волосяні фолікули. Затягнуте лікування грибка шкіри голови може привести до незворотної втрати волосся..

Симптомы грибка кожи головы

Различные разновидности грибковых микроорганизмов вызывают разные заболевания и их симптомы. Например, Microsporum приводит к микроспории; Trichophyton – это возбудители стригущего лишая; а Malassezia furfur приводят к себорее. Но все эти заболевания относятся к одному типу – грибок кожи головы, а значит можно выделить ряд симптомов, характерных любым грибковым заболеваниям кожи головы и волос:

 • свербіж шкіри;
 • запалення шкірного покриву;
 • лущення, рясна лупа;
 • погіршення стану волосся – сухість, ламкість, збліднення;
 • часткове випадання волосся;
 • утворення на шкірі круглих бляшок рожевого відтінку.

Крім вищеописаних симптомів, в разі мікроспорії можуть утворюватися, покриті скоринкою, гнійні запалення; стригучий лишай (трихофітія) характеризується утворенням наповнених рідиною бульбашок по контуру червонуватих плям на шкірному покрові. Запущені форми деяких захворювань, викликаних грибком шкіри голови, можуть викликати гіпертермію, запалення лімфовузлів, висип, загальне нездужання.

Варто відзначити, що на початковій стадії розвитку грибок шкіри голови та викликані ним захворювання практично безсимптомні, тому вкрай важливо звернутися до дерматолога відразу ж при виникненні одного з вищеописаних симптомів. Чим раніше розпочато лікування, тим легше та ефективніше воно проходить. Остаточний діагноз може поставити тільки лікар.

Лікування грибка шкіри голови в медичному центрі ТОВ «Верба Медікал»

Більшість захворювань, викликаних грибковими мікроорганізмами, легко виліковуються в домашніх умовах, особливо при своєчасному лікуванні. Однак, щоб лікування було ефективним, лікар повинен виявити різновид збудника. Для цього досвідчені лікарі дерматологічного відділення нашого медичного центру проведуть обстеження, зберуть анамнез пацієнта і призначать необхідні аналізи. Методи лікування та необхідні препарати підбираються індивідуально.

Терапія направлена в першу чергу на усунення самого грибка. Для лікування використовуються як місцеві, так і системні препарати, а також протигрибкові засоби направленої дії на вогнище ураження. Крім цього терапія може включати в себе:

 • нормалізацію діяльності ендокринної системи;
 • призначення протизапальних препаратів і кератолітиків;
 • призначення певної дієти, що акцентує на продукти з високим вмістом вітамінів А, В, С, цинку, селену, нікотинову кислоту, а також відмову від цукру та продуктів, що містять дріжджі;
 • відновлення мікрофлори шкіри голови;
 • нормалізація сну і нормалізація роботи нервової системи.

Тривалість лікування багато в чому залежить від виду збудника і ступеня занедбаності захворювання і може варіюватися від місяця до року. Тому важливо почати лікування якомога раніше.
Протягом усього періоду лікування пацієнт нашої клініки залишається під наглядом лікаря дерматолога. До повного одужання.

Записатися на прийом до дерматолога в Сумах ви можете за телефоном нашої клініки або заповнивши форму запису на нашому сайті.